Przykładowe porady o tym jak wybrać ubiór na rowerową jazdę przy różnej pogodzie.

Jazda na rowerze jest jedną z najpopularniejszych form fizycznej aktywności. Nie tylko ma doskonały wpływ na kondycję i samopoczucie, umacnia układ krwionośny i mięśnie, lecz poza tym daje ogromnie dużo radości. Na rowerze można jeździć w zasadzie przez cały rok, nawet w zimie bez problemów da się używać tego środka lokomocji.

koszulki do biegania

Autor: Georgia National Guard
Źródło: http://www.flickr.com

Trzeba się jedynie dobrze do takiej jazdy przygotować, przede wszystkim przez zastosowanie odpowiedniego ubioru. Jazda w chłodniejsze dni bez odpowiedniego ubrania spowodować może wychłodzenie organizmu, a w efekcie przeziębienie albo nawet jakąś bardziej poważną chorobę. Przede wszystkim trzeba przypilnować nakrycia głowy – przy nieodpowiednim jej zabezpieczeniu łatwo się może zdarzyć o ciężkie do wyleczenia zapalenie zatok. Należy również pomyśleć o rękawiczkach, z kolei one będą podnosić wygodę jazdy i chronią przed odmrożeniami. Ważne jest też to, co się ubierze na korpus. Z kolei tutaj bardzo dobrze sprawdzają się najróżniejsze koszulki i kurtki, dzięki ich ubraniu można w dużym komforcie jeździć nawet parę godzin dziennie – sprawdź: .

Kupując ubiór na rower przede wszystkim należy dobrać go do panującej pogody. Na letnie, upalne dni spokojnie powinny wystarczyć zwykłe koszulki rowerowe z nadrukiem. Wielu rowerzystów jeździ w normalnych koszulkach z bawełny, ale nie jest to dobry pomysł. Są one niezbyt przewiewne i dość długo wysychają, z tego też powodu nie są polecane dla osób które jeżdżą więcej. Dobre koszulki rowerowe zrobione są z szybko wysychających materiałów, wówczas nawet jeżeli się spoci, to pot szybko będzie odprowadzony z ciała.

koszulka do biegania

Autor: NIKE
Źródło: hurtowniasportowa.net

Mają one obcisłą konstrukcję, dzięki czemu nie będą się łopotać podczas jazdy, a poza tym często będą mieć na plecach siateczkę dla jeszcze lepszej wentylacji – . Niezwykle przydatne przy koszulkach rowerowych są tylne kieszenie. Można tam schować mapę, telefon czy kanapkę, doskonale sprawdzają się nawet przy krótkich wycieczkach. Na chłodniejsze dni sama koszulka raczej nie wystarczy, dlatego też trzeba założyć specjalną rowerową bluzę lub kurtkę uszytą z odpowiedniego materiału.

,

Related posts

Elite Classic – śmigaj bez ryzyka po ośnieżonych drogach.

Każdy z nas posiada pewnego rodzaju zainteresowania. Jedni interesują się sportem, inni sztuką, następni całkiem odmienną sferą. Są setki powodów, dla jakich warto posmakować narciarstwa biegowego. Prawdopodobnie jest to najlepszy aerobowy wysiłek fizyczny ze wszystkich pozostałych wykonywanych. Uprawiając go trenujemy największe partie mięśni, kondycję i wydolność.

Czy sprzęt do footballu jest bardzo ważny w ciągu nauki?

Sport to bezsprzecznie jedna z dziedzin naszego codziennego życia, która ma wybitnie duży wpływ na nasze funkcjonowanie. Jak się również okazuje to właśnie sport potrafi niezmiernie dobrze wpłynąć na nasze zdrowie oraz samopoczucie oraz raz za razem również na relacje interpersonalne.

Moda na sport

Upalnym latem każdy z nas poszukuje ochłody. Wyjeżdżamy przeto z rodzinami nad morze i w góry czy nad jeziora. Aczkolwiek nieczęsto możemy sobie przyzwolić aby w tak przyjemny sposób spędzić całe wakacje. Doskonałym wyjściem na "oziębienie" się w pozostałe duszne dni są baseny ogrodowe.

Jakim sposobem zorganizować biwak?

Co to znaczy “dobry biwak”? Czy dobry biwak, to taki, na którym była kapitalna atmosfera, czy ten, który był doskonale spożytkowany czasowo (na przykład na prowadzenie zajęć)? A może dobry biwak, to taki, na który pojechało wielu skautów? A czy w takim przypadku biwak, na jakim było 8 osób jest lichy? Wszyscy znamy zasady dobrej zbiórki.

Zdobądź oczekiwany wynik jeszcze szybciej

Popularne polskie przysłowie mówi, że „sport to zdrowie”. Zaiste, jest w tym dużo racji. Nie powinniśmy jednak zapominać o tym, że nadmierna aktywność fizyczna bywa także źródłem mnóstwa obrażeń ciała. W jaki sposób bez problemu fachowo ubezpieczyć się przed niefortunnymi wypadkami na bieżni, siłowni czy torze? Naturalnie kryterium numer jeden jest ostrożność. Nie wolno się przemęczać, zwłaszcza na samym początku.

Przydatne prezenty na każdą okazję

Kupowanie prezentów zawsze jest trudną sprawą, zwłaszcza gdy chce się zrobić adresatowi prawdziwą radość. Jednak można znaleźć kilka upominków, które sprawdzą się każdych okolicznościach.

Latest posts

Elite Classic – śmigaj bez ryzyka po ośnieżonych drogach.

Każdy z nas posiada pewnego rodzaju zainteresowania. Jedni interesują się sportem, inni sztuką, następni całkiem odmienną sferą. Są setki powodów, dla jakich warto posmakować narciarstwa biegowego. Prawdopodobnie jest to najlepszy aerobowy wysiłek fizyczny ze wszystkich pozostałych wykonywanych. Uprawiając go trenujemy największe partie mięśni, kondycję i wydolność.

Kto robi dobre zabawki dla dzieci?

Zabawki dla dzieci to w obecnych czasach wielki przemysł. Wypełnione regały wszelkiego rodzaju przedmiotów, niewyobrażalny wybór, różnego typu kolory, materiały. Dystrybutorzy zabawek ścigają się w wypuszczaniu nowych o wiele lepszych, coraz bardziej interaktywnych i mających wspomagać rozwój rzeczy koniecznych dla każdego malucha.

Spędzanie ferii w porze zimowej na Mazurach jako opcja na jaką decyduje się coraz większa liczba ludzi

Kiedyś w czasie wakacji zimowych było zdecydowanym się nade wszystko na to, żeby wyjeżdżać w góry. W tym momencie znacznie więcej ludzi zdecydowanych jest na spędzanie wakacji w porze zimowej na Mazurach, bo to alternatywa jaka kojarzy się z czymś nowym, czego do tej pory nie spróbowano. A rzeczywiście, osoby na to zdecydowane powinny orientować się, że jest to przykładowa z ich lepszych decyzji.

Interesujące puzzle, które wybiorą zarówno dzieci, jak i dorośli.

Puzzle będą tym, co kojarzy się przede wszystkim z dzieciństwem. I nie ma się czemu dziwić. Każdy przecież wie, że to świetne zajęcie czasu, w takim samym stopniu dla najmłodszych, jak i dorosłych. Obecnie można na rynku znaleźć dużo propozycji dzięki jakim każda zabawa stanie się znacznie bardziej ciekawa a także będzie wzbudzać zainteresowanie najmłodszych.