Domowa siłownia

Wypełniony po brzegi grafik i życie w ciągłym stresie sprawiają, że zaniedbujemy kondycję fizyczną, a tym samym zdrowie. Skuteczną receptą może okazać się siłownia w domowym zaciszu. Kluczem do realizacji tego planu jest odpowiedni dobór sprzętu do ćwiczeń. Zaczynamy!

Na wariackich papierach

siłownia

Źródło: http://www.sport-shop.pl/

Praca, dom, praca, dom… tak mniej więcej zarysowuje się nasza szara codzienność. W wyniku wieloetatowej aktywności nie znajdujemy już czasu na przyjemności i tym mniej poświęcamy go na rozwój sprawności fizycznej . Co więcej nasz organizm nietrenowany regularnie łatwiej łapie infekcje i przyrasta o dodatkowe kilogramy.Kiedy prowadzimy aktywne życie zawodowe i towarzyskie, niejednokrotnie wszelkie obiekty sportowe znajdują się poza naszym zasięgiem. Do tego dochodzą nieprzeciętne opłaty i specyficzna atmosfera takich ośrodków, która niektórym zwyczajnie nie odpowiadają.

Dlatego coraz częściej inwestujemy w siłownię na wyłączność, w domowym zaciszu. Realizacja okazuje się prostsza niż myślimy. Zaledwie trzy kroki dzielą nas od panowania nad własnym sportowym królestwem, w którym to my dyktujemy warunki.

Krok 1: przestrzeń

atlas

Źródło: http://www.sport-shop.pl/

Projekt własnej przydomowej siłowni wymaga podjęcia wielu przemyślanych działań. Podstawą są fundusze. Inwestycję należy rozpocząć od zagospodarowania pomieszczenia lub Dron wyścigowy DJI FPV Combo wydzielenia specjalnego miejsca. Im większą powierzchnią dysponujemy, tym łatwiej skompletować sprzęt. Wystrój to podstawa – ćwiczenie w przyjemnych warunkach dodatkowo wzmacnia efekty. W pierwszej kolejności powinniśmy zadbać odpowiedni rodzaj podłoża eliminujący ryzyko poślizgu. Warto zainwestować w materiały tłumiące dźwięki, takie jak maty z pianki poliuretanowej. Hałas związany z eksploatacją przyrządów jest tym większy, im mniejsza jest powierzchnia użytkowa. Dodatkowo możemy kontrolować przebieg wykonywanych ćwiczeń poprzez instalację naściennych luster. Warto też zastosować odpowiednie oświetlenie i wentylację pomieszczenia. Wisienką na torcie w wielu wypadkach okazuje się odpowiednie dobranie kolorów oraz zainwestowanie w sprzęt nagłaśniający, jeśli oczywiście lubimy ćwiczyć przy muzyce.

Krok 2: sportowa mozaika, czyli dobór sprzętu

Jeśli już stworzyliśmy background, możemy przystąpić do selekcji sprzętu do ćwiczeń. Ilość zależy w dużej mierze od wielkości powierzchni jaką dysponujemy. Dla zachowania umiaru warto skupić się na najważniejszych z naszego punktu widzenia produktach.

Rower treningowy to podstawowy element wyposażenia siłowni. Przyda się do rozgrzewki przed właściwymi ćwiczeniami, jak i do zakończenia dziennego treningu. Kształtuje dolne partie ciała, czyli mięśnie pośladków, ud i łydek. Z uwagi na system hamowania rowerki dzielimy na mechaniczne i magnetyczne. Większość modeli wyposażona jest w urządzenie do pomiaru pulsu i regulator oporu umieszczany w zasięgu ręki ćwiczącego. Dokonując wyboru należy zwrócić uwagę na możliwość regulacji siodełka i kierownicy. Istotne są również mocowania nóg w pedałach, im stabilniejsze, tym mniejsze ryzyko kontuzji.

Podobnie w wypadku koła zamachowego – płynność jazdy jest wprost proporcjonalna do wagi tego elementu. Popularną alternatywą dla aktywnych są rowery poziome i spinningowe. Konstruując własną siłownię, nie możemy zapomnieć o atlasie. To najbardziej uniwersalny sprzęt, który warto kupić w profesjonalnym sklepie sportowym . Za sprawą tego wielofunkcyjnego urządzenia, możemy kształtować niemal wszystkie grupy mięśniowe: najszersze grzbietu, piersiowe, trapezowe, posturalne, pośladków, przedramion, naramienne, triceps. Atlas umożliwia ćwiczenie nóg w pozycji siedzącej i stojącej. Solidna i stabilna konstrukcja, piankowe elementy uchwytów, ławeczka z wysokim podparciem kręgosłupa dostępne są w standardzie. To z pewnością jedyne urządzenie pozwalające na wykonanie ponad 40 rodzajów ćwiczeń.

Ostatnim z wybranych elementów powinna być bieżnia elektryczna. Kształtowanie mięśni pośladków, ud i łydek jest w tym wypadku wyjątkowo skuteczne. Wybierając odpowiedni model należy zwrócić uwagę na szerokość pasa biegowego. Płynność ćwiczeń rośnie proporcjonalnie do szerokości i długości tego elementu. Przydatnym elementem bieżni jest tzw. wznios, umożliwiający przejście z ustawienia poziomego do pochyłu, tym samym uzyskanie efektu górskiej wędrówki.

Krok 3: siłownia taka jak Ty

Istnieje wiele sposobów, aby podczas ćwiczeń siłowych łączyć przyjemne z pożytecznym. Ucieczka od rutyny w sport to dobra metoda na zachowanie równowagi ciała i zmysłów. Najważniejsze to indywidualne zaprogramowanie ćwiczeń i dostosowanie ich tempa oraz rytmu do siebie. Ponadto nic nie stoi na przeszkodzie do łączenia ćwiczeń z oglądaniem ulubionego serialu. l. Wystarczy poszukać mądrych rozwiązań i cieszyć się swoim sportowym królestwem.

, , ,

Related posts

Lubisz dbać o swój styl? Air Jordan Retro to buty dla Ciebie!

Musimy pamiętać o tym by stosownie troszczyć się o poprawne nastawienie do życia. Bardzo istotną rolę odgrywa poprawny stan zdrowia. Kiedy pragniesz utrzymać satysfakcjonujące zdrowie i wyśmienity humor trzeba prowadzić aktywny sposób życia wzmocniony właściwie zbilansowaną dietą.

Moda na sport

Skwarnym latem każdy z nas wypatruje ochłody. Wyjeżdżamy zatem z rodzinami nad Bałtyk i w góry czy nad jeziora. Aczkolwiek nieczęsto możemy sobie przyzwolić aby w tak przyjemny sposób spędzić całe lato. Doskonałym wyjściem na "oziębienie" się w pozostałe skwarne dni mogą być baseny ogrodowe.

Jakim sposobem zorganizować biwak?

Co to znaczy “dobry obóz”? Czy dobry obóz, to taki, na którym była doskonała atmosfera, czy ten, który był znakomicie wykorzystany czasowo (przykładowo na prowadzenie zajęć)? A może dobry biwak, to ten, na który pojechało wielu harcerzy? A czy w takim razie biwak, na jakim było 8 osób jest lichy? Wszyscy znamy reguły dobrej zbiórki.

Jedziemy na narty. W jaki sposób dobrze się przygotować?

Do rozpoczęcia ferii zostało kilka dni. To zdecydowanie za mało, ażeby dobrze przygotować się do wyjazdu na stok. Co jeszcze możemy uczynić, aby nie wrócić z wypadu na stok w gipsie? O czym musimy pamiętać, oraz jak trenować, żebyśmy nie drżeli o zdrowie w czasie kolejnego wypadu na narty?

Przydatne prezenty na każdą okazję

Zakup prezentów zawsze jest trudną sprawą, zwłaszcza gdy chce się zrobić adresatowi prawdziwą radość. Na szczęście można znaleźć kilka przedmiotów, które spełnią się w każdej sytuacji.

Zaufanie klientów to dla nas istotna nagroda

Rozrywka na rewelacyjnym poziomie jest w zasięgu ręki naszych klientów już teraz. Rozbudowany asortyment firmy obejmuje nie jedynie rewelacyjnie dopracowane piłkarzyki o rozmaitych rozmiarach stołu do gry, ale również cymbergaje oraz inne akcesoria. Znakomite przygotowanie producenta dostrzec można wyraźnie w każdej ofercie, która ze sporą systematycznością pojawia się na rynku. Zamówienia można składać również przez stronę internetową marki. Korzystne ceny oraz wysoka jakość – to jest to!

Latest posts

Niskie ceny gadżetów dla najmłodszych, które da się nabyć w sklepach wirtualnych.

Przed świętami bożonarodzeniowymi sklepy z zabawkami przeżywają prawdziwe oblężenie. I to nie tylko sklepy stacjonarne, lecz i wirtualne. W związku z tym, trzeba mieć na uwadze to, by precyzyjnie zapoznać się z ofertą określonych sklepów z takiej dziedziny, by nie mieć najmniejszych problemów z zakupieniem tego, co chcemy podarować najmłodszym. Promocyjne ceny za zabawki dla dzieci, jakie można kupić w sklepach internetowych sprawiają zaś od wielu sezonów, że rodzice właśnie w Internecie zdecydowani są zrobić tego typu zakupy.

Czas wolny dla Twojego dziecka? Jest wiele możliwości!

Okres dzieciństwa to w większość czas nieskończonej wyobraźni i magii. Tak to już jest, iż w takim wieku dziecko powinno rozwijać się właśnie w tego typu obszarach. Wiadomo, że istotne jest wychowanie, obowiązkowość, odpowiednie maniery, jednakże, zabawa, gry, niezwykle rozwijają wyobraźnię i pozwalają naszemu dziecku na odpowiedni rozwój emocjonalny.

Teraźniejsze ciekawostki w kwestii elektroniki oraz gier na komputer

Przeglądając obecne nowinki powiązane z elektroniką, grami komputerowymi lub telefonami komórkowymi możemy zauważyć, że aktualnie pojawiło się wiele nowych ciekawych informacji. Jedną z nich na pewno jest to, że potwierdzono informacje o tym, że zostanie wydany titanfall 2 nie tylko dla xboksa. Z pewnością jest to świetna nowina dla osób, które mają PlayStation albo Xbox bądź entuzjastycznie zagraliby w tą grę na PC-cie.

Co zakupić małemu dziecku jako prezent?

Dzieci są coraz bardziej wybredne - i nawet jeśli są dobrze chowane potrzebują nieustannie przednich zabawek. Naturalnie nawet rozwydrzone dzieciątko orientuje się, że codziennie i tak nie będzie dostawać upominków, ale jakby nie patrzeć odgrywają one mega istotną rolę w jej jeszcze krótkim żywocie.

Nowoczesne gry komputerowe

Teraz komputery stanowią ogromnie istotny aspekt codzienności mnóstwa osób w naszym społeczeństwie. Znalazły one zastosowanie w wielu przeróżnych sferach życia i dzięki temu nasza codzienność i praca stały się o wiele łatwiejsze. Dzień po dniu niemal wszędzie miliony osób korzysta z tego ułatwienia, które służy jednakże nie jedynie do spełniania wszelkich obowiązków podczas pracy, ale też do ciekawego spędzania czasu wolnego. Dodatkowo Internet to przecież dzisiaj najważniejsze źródło informacji niemalże na jakikolwiek z możliwych tematów. Jeżeli nie posiadamy wiedzy na jakiś temat, po prostu sprawdzamy to za pomocą wszelkiego rodzaju wyszukiwarek internetowych. Sporo ludzi wykorzystuje także możliwości dzisiejszych technologii do komunikowania się z innymi poprzez stworzone do tego celu komunikatory.

Lubisz dbać o swój styl? Air Jordan Retro to buty dla Ciebie!

Musimy pamiętać o tym by stosownie troszczyć się o poprawne nastawienie do życia. Bardzo istotną rolę odgrywa poprawny stan zdrowia. Kiedy pragniesz utrzymać satysfakcjonujące zdrowie i wyśmienity humor trzeba prowadzić aktywny sposób życia wzmocniony właściwie zbilansowaną dietą.