Pozostające w pamięci biwaki z harcerstwa – kto na nie jeździł, pamięta je przez lata.

Teraz funkcjonuje bardzo wiele ruchów, do których młodzi ludzie mogą się przyłączyć, jednym z prężniej działających jest ruch harcerski. Harcerze przygotowują sporo imprez (Bal Andrzejkowy, Mikołaj), wiele akcji społecznych (akcja „Znicz” oraz sporo wyjazdów – biwaków i obozów. Kto był chociaż na jednym z takich wyjazdów wie, że są to biwaki niepowtarzalne i trzeba skorzystać z okazji i się wybrać.

materiały w składnicy harcerskiej

Autor: Courtney „Coco” Mault
Źródło: http://www.flickr.com
Biwaki i obozy harcerskie, to wypady wypełnione nowymi wrażeniami, dostarczające młodym ludziom sporej ilości dobrej zabawy i atrakcyjnych zajęć. W czasie każdego wyjazdu instruktorzy harcerscy pamiętają o realizacji głównej zasady – uczenia się przez działanie – . Taki biwak to czas, w jakim dzieci stają się bardzo samodzielne i ogarnięte, aby z wyjazdu wrócić odmienione – usamodzielnione i dojrzalsze. Każdy dzień na biwaku albo obozie jest dobrze obmyślony i opracowany zgodnie z predyspozycjami i wiekiem uczestników. Bardzo często nadarz się okazja do zdobycia nowych sprawności, które później odzwierciedlają naszywki na mundur harcerski.

Instruktorzy pracują z młodymi ludźmi przez cały czas, w związku z czym doskonale znają ich potrzeby i talenty. To spory atut, iż wyjeżdża się ze znajomą grupą i znanymi wychowawcami. Przed obozem warto udać się do sklepu ze sprzętem dla harcerzy i nabyć kilka potrzebnych rzeczy. Świetnie wyposażona składnica harcerska nie powinna nas zawieść, lecz np. śpiwora możemy też poszukać w sklepach sportowych lub cross 50 cm z militariami. Jeżeli nie znajdziemy niczego ciekawego w sklepach stacjonarnych, może się przydać internetowa składnica harcerska. Każda osoba związana z ruchem harcerskim potwierdzi, iż bycie harcerzem to głównie różnorodność.

Każda osoba, niezależnie od tego, w czym jest dobra, może zostać elementem drużyny. Liczy się głównie chęć do współpracy i aktywna postawa. Ruch harcerski uczy działać wspólnie, a także stawia na bycie sobą – nagradzanie dobrych cech. Nieważne czy harcerz jest uzdolniony manualnie, muzycznie czy aspiruje do bycia sportowcem, w ruchu harcerskim najpewniej znajdzie coś dla siebie.

harcerze

Autor: Leslie Science & Nature Center
Źródło: http://www.flickr.com
Ruch harcerski łączy wszystko, co proponują pozostałe zajęcia pozalekcyjne, a równocześnie serwuje to w naprawdę atrakcyjny sposób i pozwala się wykazać. Aby sprawdzić, w jakiej dziedzinie ktoś jest najlepszy, wystarczy jedynie spojrzeć na jego naszywki na mundur harcerski.

, , ,

Related posts

Kto robi dobre zabawki dla dzieci?

Zabawki dla dzieci to w obecnych czasach wielki przemysł. Wypełnione regały wszelkiego rodzaju przedmiotów, niewyobrażalny wybór, różnego typu kolory, materiały. Dystrybutorzy zabawek ścigają się w wypuszczaniu nowych o wiele lepszych, coraz bardziej interaktywnych i mających wspomagać rozwój rzeczy koniecznych dla każdego malucha.

Zdecydowanie warto kupić swojej córce lalkę

Córka pragnie, aby rodzice wreszcie kupili jej lalkę? No cóż, niewątpliwie lalki są ciągle niesamowicie popularne wśród dzieciaków. I świetnie, bo jakby nie patrzeć rzeczywistość jest taka, że lalki są w stanie zagwarantować fantastyczną zabawę.

Jak przygotować się na pojawienie się nowego członka rodziny?

Ciąża, przede wszystkim pierwsza jest dla ogromnej większości osób wydarzeniem stresującym, gdyż młodzi rodzice chcą być pewni, że mogą wystarczająco się przygotować na przyjście na świat własnego potomka. Dziś w sklepach sprzedawany jest faktycznie zróżnicowany asortyment artykułów dla dzieci w każdym wieku. O co w takim razie koniecznie należy się zatroszczyć? Jakie produkty są niezbędne?

Filozofia Gender, temat ostatnio często dyskutowany w mediach – czy warto toczyć spór?

Termin Gender, który po prostu znaczy płeć społeczną, jest przez niektóre środowiska w Polsce mocno demonizowany. Rozmowy na ten temat wywołują ciągle sporo emocji. Moim zdaniem (i zdaniem wielu psychologów) stwarza się problem tam gdzie go nie ma.
Odkąd pamiętam dziewczynki nie tylko misie czy lalki przebierały w ubranka dla lalek, karmiły czy wciskały im do buzi smoczki. Również szły w ruch samoloty, rakiety czy też samochody zabawki.

Latest posts

Elite Classic – śmigaj bez ryzyka po ośnieżonych drogach.

Każdy z nas posiada pewnego rodzaju zainteresowania. Jedni interesują się sportem, inni sztuką, następni całkiem odmienną sferą. Są setki powodów, dla jakich warto posmakować narciarstwa biegowego. Prawdopodobnie jest to najlepszy aerobowy wysiłek fizyczny ze wszystkich pozostałych wykonywanych. Uprawiając go trenujemy największe partie mięśni, kondycję i wydolność.

Kto robi dobre zabawki dla dzieci?

Zabawki dla dzieci to w obecnych czasach wielki przemysł. Wypełnione regały wszelkiego rodzaju przedmiotów, niewyobrażalny wybór, różnego typu kolory, materiały. Dystrybutorzy zabawek ścigają się w wypuszczaniu nowych o wiele lepszych, coraz bardziej interaktywnych i mających wspomagać rozwój rzeczy koniecznych dla każdego malucha.

Spędzanie ferii w porze zimowej na Mazurach jako opcja na jaką decyduje się coraz większa liczba ludzi

Kiedyś w czasie wakacji zimowych było zdecydowanym się nade wszystko na to, żeby wyjeżdżać w góry. W tym momencie znacznie więcej ludzi zdecydowanych jest na spędzanie wakacji w porze zimowej na Mazurach, bo to alternatywa jaka kojarzy się z czymś nowym, czego do tej pory nie spróbowano. A rzeczywiście, osoby na to zdecydowane powinny orientować się, że jest to przykładowa z ich lepszych decyzji.

Interesujące puzzle, które wybiorą zarówno dzieci, jak i dorośli.

Puzzle będą tym, co kojarzy się przede wszystkim z dzieciństwem. I nie ma się czemu dziwić. Każdy przecież wie, że to świetne zajęcie czasu, w takim samym stopniu dla najmłodszych, jak i dorosłych. Obecnie można na rynku znaleźć dużo propozycji dzięki jakim każda zabawa stanie się znacznie bardziej ciekawa a także będzie wzbudzać zainteresowanie najmłodszych.