Psy stróżujące – najlepsze rasy

Zakup rasowego psa większość ludzi traktuje bardzo poważnie. Głównie dlatego, że jest to duży wydatek. Z tego powodu rasowy pies nierzadko jest czymś więcej niż tylko przyjacielem człowieka. Drogi pies, tak samo jak drogi drogie auto potwierdza status majątkowy swojego właściciela.

Oprócz tego ma znaczenie również cel, który przyświeca kupującemu. Jeżeli poszukujesz prawdziwego psa – stróża do wolno stojącego domu, pies Tibetan Mastiff idealnie wypełni swoje zadanie. Tybetany są raczej mało popularne w Polsce, posiadają jednak swoich fanów. Mastify są z chęcią hodowane przez osoby, mieszkające poza centrum miasta, gdyż są to sporych rozmiarów, dosyć włochate zwierzęta, które raczej należy trzymać na świeżym powietrzu. Ostatecznie są to psy zaliczane do grupy molosów w typie górskim i ich podstawowym przeznaczeniem było zwłaszcza pilnowanie domu i zaganianie zwierząt domowych.Jak można się domyśleć po nazwie, rasa pochodzi z centralnej Azji, choć nie jest pewne do końca, czy konkretnie z Tybetu.Tybetany zostały sprowadzone do Europy w drugiej połowie XIX wieku, gdy na ojczystych terenach były zagrożone wyginięciem. Rasa spopularyzowali Brytyjczycy, którzy jako pierwsi rozchodowali Mastify.

Mastif tybetański

Autor: lgrvv
Źródło: http://www.flickr.com

Dziś to jedne z najdroższych ras na świecie. Silny charakter, raczej spokojne usposobienie, jednak często posesywny – oto typowy mastif tybetański Szczenięta gdy są młode są bardzo uparte. kupujący musi więc uzbroić się w cierpliwość i przeczekać kłopotliwy okres. Bardzo znacząca kwestia to właściwe wychowanie psa. Mastify Tybetańskie nie wymagają jednak długoterminowej tresury. Z wiekiem same wiedzą, jak się zachować w określonej sytuacji. Są raczej opanowane i rozważne. Aczkolwiek, gdy psy są na swojej posesji mogą wykazać się agresją w relacji do obcych. Są one bardzo wrażliwe na tym punkcie. Mastify żyjące w Tybecie były wychowywane na stróżów gospodarstwa domowego. Ich zadaniem było donośne sygnalizowanie zagrożenia. Taki model zachowania wynikał ze szczególnych warunków geograficznych, a także społecznych. Tybetańskie wioski były raczej słabo zaludnione, zaś poszczególne domostwa w dużej mierze oddalone od siebie.

Niedużo sąsiadów zwiększa ryzyko rabunku.

Jeśli ukazywana tutaj kwestia to Twoje hobby – wyraź opinię (http://zielonalapka.com/pl/c/ODSTRASZACZE-ULTRADZWIEKOWE/108) na jej temat. Twój komentarz z pewnością dla autora się liczy.

Tybetany miały więc dobrze strzec majątku i głośno ujadać, gdy na posesji pojawił się intruz. Należy wiedzieć jeszcze przez podjęciem decyzji o kupnie Mastifa, jakie zachowania leżą w jego naturze. Lecz naturalnie pamiętać, że najistotniejsze jest odpowiednie ułożenie psa. Warunkiem udanego kontaktu z Tybetanem jest dobra znajomość i pełna aprobata jego charakteru.

, , , , , , , ,

Related posts

Trudna sztuka kolekcjonowania rzeczy. Czy również coś zbierasz, jaką przyjemność Ci to daje?

Kolekcjonerstwo to dyscyplina jedynie dla wytrwałych. Na pewno zgodzi się z tym każdy kolekcjoner, który ma swojego pozytywnego (większego, czy mniejszego) „bzika” na punkcie jakiejś wyjątkowej dla niego sprawy. Nie jest to łatwy proces, bo trzeba konsekwencji i uporu, a co więcej, potrzeba na to niemałych pieniędzy. I tu też poniektórzy nawet wbrew najszczerszych chęci, muszą oni zrezygnować.

Dobry ubiór gwarancją lepszego samopoczucia oraz doskonałej samooceny

Nasz ubiór mówi o nas nadzwyczaj wiele, w związku z tym większość ludzi przykłada szczególną wagę do tego, w jaki sposób się ubiera. Mimo tego, iż to wnętrze człowieka jest najistotniejsze, natomiast nie jego image, to nie wolno zaprzeczyć, iż wyborne pierwsze wrażenie robi się na innych dzięki trafnemu wyglądowi a nie miłej osobowości. Każdy z nas ma obowiązek więc zwracać uwagę na to w jaki sposób się ubiera i w jaki sposób wygląda.

Niezapomniane imieniny

Czterdzieste urodziny są dla wielu ludzi magiczne. Ciągle krąży powiedzenie, że życie zaczyna się po czterdziestce. Coś jest na rzeczy. Najczęściej w tym momencie mamy już dość duże dzieci, odpowiednią pracę i swoje miejsce na ziemi. Albo zupełnie inaczej - podejmujemy decyzję, że właśnie teraz warto się ustatkować. Warto te urodziny podkreślić w szczególny sposób.

Wkrętarki to wielce przydatne maszyny, dzięki którym oszczędzamy energię

Masz już serdecznie dość ręcznego szlifowania czy nieustannego wykręcania i odkręcania śrubek? Denerwują roboty konserwacyjne, które mógłbyś zrobić szybciej i skuteczniej, gdybyś posiadał bardziej zaawansowany sprzęt? Drażni cię to? Jeśli czytasz to dalej to oznacza, iż poszukujesz metody, jak zmienić taki stan rzeczy, dumasz, szukasz, w który zainwestować sprzęt, by twoja praca była bardziej wydajna i mniej zajmująca.

Zarezerwowanie domków prywatnych w miejscowościach nadmorskich, które umożliwią spędzić wakacje w lepszych warunkach

Wakacje są czasem, w jakim każdy będzie chciał się jak najbardziej odprężyć. Z tego powodu, odpowiednio będzie zdecydować się na taką opcję wypoczynkową, jaka turyście przypadnie do gustu wyjątkowo. Czymś pomocnym będzie w tym wypadku rezerwowanie domków prywatnych w miejscowościach nadmorskich, które umożliwią spędzić urlop w znacznie lepszych warunkach.

Jakie są odmiany gier na ps vita

Mimo tego, że smartfony oraz tablety zyskują coraz większą popularność, to niewielkie konsole cały czas mają stałe grono zwolenników. Tak naprawdę konsole są znacznie wygodniejsze do grania, niż sprzęty które posiadają jedynie dotykowy ekran. Przykładowo jedna z ostatnio zaoferowanych do dystrybucji konsol, czyli sony PS Vita to niewielkie, ale bardzo praktyczne urządzenie, które zadowolić może najbardziej nawet wymagających miłośników grania. Ekran z pięciocalową przekątną to obecnie standard pośród przenośnych sprzętów.

Latest posts

Kupujemy idealny prezent – w jaki sposób radzić sobie z tą sztuką?

Urodziny, czy różne święta takie jak Boże Narodzenie czy Święto Wielkiej Nocy to idealne okazje, aby sprawić naszym najbliższym przyjemność w formie prezentu. W okresach świąt w sieci, czy magazynach powstają specjalne listy, które podpowiadają nam co możemy kupić, aby ucieszyć chłopaka, żonę, czy dziecko. Kupowanie prezentu to wbrew pozorom, niezwykle trudne wyzwanie, bowiem czasami trudno jest przewidzieć co tak naprawdę ucieszy osobę, która ma zostać obdarowana prezentem. Nierzadko też poszukiwanie prezentu staje się prawdziwą zmorą.

Prezent dopasowany do dziecka – czyli jakie zabawki i gdzie można kupować

Każdy opiekun chce dla swojego malucha jak najlepiej. Nie ma nie można mieć w tej właśnie kwestii żadnych wątpliwości. Aktualnie wybór takich właśnie gadżetów jest potężny. Pojawia się więc pytanie jakie zabawki warto jest zakupić najlepiej oraz gdzie warto to robić, aby kupić produkty bezpieczne dla najmłodszych użytkowników.

Klocki dla dzieci

Wszyscy wiemy, że jeżeli chodzi o TV czy laptopa to w życiu każdego człowieka i tego dużego i tego małego jest jej pod dostatkiem. Dlatego staramy się, by odpoczywać inaczej niż przechodząc kolejny poziom w grze czy gapiąc się w filmy. Najlepszą formą nauki dla malucha jest zabawa.

Urocze laleczki nadal są mega modne

Choć dzisiejsze realia są zgoła odmienne, niż takie sprzed powiedzmy 30 lat, to jednakże trudno nie dostrzec, że w przypadku lalek pewnie rzeczy są mimo wszystko stałe, przenigdy nie podlegają zmianie. A więc - lalki są ciągle bardzo popularne, większość dziewczynek uwielbia bawić się własnymi lalkami.