Które rasy psów są najciekawsze interesujące?

Mastif tybetański jest bardzo ładną oraz niezwykle oryginalną rasą piesków, jego szczeniaki oceniane są jako niezwykle czarujące oraz kolokwialnie pisząc urocze psiaki.

Sama rasa jest kwalifikowana do gromady tak zwanych molosów w typie górskim, wyhodowana została ona w Tybecie do zapędzania zwierząt a także stróżowania, oprócz tego obecnie, hoduje się taką rasę w charakterze psa wystawowego oraz psa stróżującego.

Ta solidna oferta, którą przygotowaliśmy dla miłośników opisywanej problematyki, zawiera zbliżone dane na to fascynujące zagadnienie – zobacz tutaj.

Szczeniaki tibetana mastiffa są psami o niesamowicie dziarskim temperamencie, przejawiające tendencję do inicjatywy. Jednakowoż, są to naprawdę przyjazne i chętne do zabawy czworonogi. Nawet po dłuższym okresie wychowania, nasz mastif tybetański może wykazywać ochotę na grę (patrz tutaj).

Jeśli adekwatnie podejdzie się do hodowli oraz edukowania tego czworonoga, może on być naprawdę statycznym zwierzakiem, dostosowującym się do poleceń, dzielnym a także bystrym towarzyszem życia.

Bez wątpienia rasa tibetan mastiff|tego psa to jedna z najmądrzejszych oraz w największym stopniu czujnych ras czworonogów, rzadko przejawiającej zachowania agresywne, chociaż jest to jednakowoż rasa nieufna a także wyspecjalizowana w reagowaniu na możliwe zagrożenie.

tibetan mastiff

Autor: lgrvv
Źródło: http://www.flickr.com

Pożądane byłoby więc sprawić sobie takiego psa, istotnie może on okazać się świetnym oraz lojalnym przyjacielem.

Panuje wiele niedomówień na temat pochodzenia mastifa tybetańskiego. Przyczyn tego stanu powinniśmy szukać w tym, że Tybet przez lata pozostawał w sporej izolacji od innych narodów, więc prawda nie do końca jest poznana. Możemy jednakowoż przedstawić najbardziej zasadne fakty.

Rodzima nazwa („do khyi”), oznacza psa „trzymanego na uwięzi”. Tego typu zwrot dość celnie oddaje użytkowość tego typu psa. W nocy bowiem chronił on zwierząt hodowlanych, zaś podczas dnia musiał być przywiązywany, gdyż potrafił być niezwykle agresywny. Arystoteles przykładowo wspominał „psy indyjskie” (odpowiadające dogowi tybetańskiemu), które z Tybetu trafiły do Indii. Stamtąd szybko rozprzestrzenił się na tereny Persów.

, , ,

Related posts

Najistotniejsze akcesoria dla młodych rodziców

Narodziny pierwszego dziecka bez wątpienia jest niezwykle szczególnym momentem w życiu właściwie każdego człowieka. Najczęściej towarzyszą temu bardzo silne emocje, ale dobrze będzie potraktować całą tę sprawę również i w nieco chłodniejszy sposób – przecież musimy od razu uczynić wszystko, co tylko jest możliwe aby dać naszemu dziecku rzeczywiście troskliwą opiekę.

Nadejście dziecka na świat to czas ogromnych emocji – jak powitać je w rodzinie?

Dla każdego rodzica dobro jego dziecka jest najważniejsze i zdoła zrobić wszystko, aby je zapewnić. Nie można ukryć, iż narodziny są jednym z bardziej emocjonujących dni dla całej rodziny i każdemu zależy, by miło powitać kolejnego członka familii w domu. Z tego względu tak popularne jest kupowanie rozmaitego typu zabawek czy też przystrajanie pomieszczenia dziecinnego. Jeśli szukamy intrygujących artykułów dobrze jest skierować uwagę na osiągalne w internecie propozycje, jakich wielokrotnie nie znajdziemy w znanych centrach handlowych.

Zabawy w domkach

Plac przyjemności to odgraniczone, niejednokrotnie ogrodzone miejsce, poświęcone do przyjemności dla latorośli. Place zabaw są tworzone zwykle w sąsiedztwie osiedli mieszkaniowych, szkół bądź żłobków. Stale winno się obserwować dziecko podczas zabawy. Na placu zabaw należałoby przetestować czy przyrządy do zabawy są pewne, nieuszkodzone, dostosowane do wieku bawiącego się pociechy, czy powierzchnia pod przyrządami zmniejsza upadek.

Stroje na jasełka i zabawki dla dzieci jest szansa od zaraz pozyskać w internecie

Zabawki i stroje dla dzieci, są obecnie wytwarzane w różnorodnej formie i wybór jest naprawdę ogromny. Technologia nieustannie się rozwija, poprzez co ukazują się zabawki o różnej specyfice, które umożliwiają się bardzo dobrze bawić i równocześnie kształtować zdolności manualne dzieci. Również produkowane są coraz bardziej różnorodne stroje dla dzieci na wszystkie imprezy okazjonalne. W aktualnych czasach bajki dla dzieci zawierają sporo bareterów przedstawiających się w sposób odnoszący się do technologii. To powoduje, że stroje niekoniecznie są wykonywane ręcznie, lecz wykonywane są z wykorzystaniem rozmaitych urządzeń i z użyciem różnorodnych materiałów.

Latest posts

Nie demonizujmy gierek konsolowych

Doskonale, że tak naprawdę polskie dzieci mają aktualnie aż tak sporo interesujących sposobów spędzania wolnego czasu. Chociaż gry ps2, ogólnie spędzanie wolnych chwil przed konsolą bądź komputerem niesie za sobą nieco zagrożeń, ale o tym potem nieco się napisze. Początkowo napiszmy tak naprawdę dlaczego nigdy nie można w dalszym ciągu bardzo stereotypowo podchodzić do gierek!

Świat gier wciąga, ale czy coraz bardziej?

Żyjemy w czasach, gdy do internetu dostęp ma w zasadzie większość ludzi. Dzięki temu żyje się nam wszystkim z pewnością łatwiej, jakby szybciej i przyjemniej. Na pewno poza wykorzystywaniem sieci do opłacania rachunków, umawiania się na potkania bądź planowania podróży, skupiamy się wówczas również i na tym, żeby dostarczyła nam innego typu rozrywki.

Nadejście dziecka na świat to czas ogromnych emocji – jak powitać je w rodzinie?

Dla każdego rodzica dobro jego dziecka jest najważniejsze i zdoła zrobić wszystko, aby je zapewnić. Nie można ukryć, iż narodziny są jednym z bardziej emocjonujących dni dla całej rodziny i każdemu zależy, by miło powitać kolejnego członka familii w domu. Z tego względu tak popularne jest kupowanie rozmaitego typu zabawek czy też przystrajanie pomieszczenia dziecinnego. Jeśli szukamy intrygujących artykułów dobrze jest skierować uwagę na osiągalne w internecie propozycje, jakich wielokrotnie nie znajdziemy w znanych centrach handlowych.

Popularne planszówki zajęły polski rynek!

Jakiś czas temu planszówki kojarzyły się przede wszystkim z grami na pionki przeznaczonymidla najmłodszych. Starsi, jeśli już grali, to w większości w karty, ewentualnie w szachy czy pokera. w dzisiejszych czasachtworzonych jest coraz więcej gier planszowych o wyższym stopniu zaawansowania niż gra w pionki, skierowanych przede wszystkim dla starszych, które na dobre podbijają polski rynek.