Jedziemy na narty. W jaki sposób dobrze się przygotować?

Do rozpoczęcia ferii zostało kilka dni. To z pewnością za mało, aby dobrze przygotować się do wyjazdu na stok. Co jeszcze możemy zrobić, aby nie wrócić z wypadu w góry w gipsie? O czym należy pamiętać, oraz jak ćwiczyć, żebyśmy nie drżeli o zdrowie w trakcie kolejnego wyjazdu na stok?

snowboardzista

Autor: Eelke
Źródło: http://www.flickr.com
Zimowe ferie tuż, tuż. Dużo osób wybierze się w góry, żeby pojeździć na stoku. Część wyselekcjonuje polskie zbocza, inni pomkną za granicę. I jedni, oraz drudzy muszą jednakże mieć na uwadze, że zanim poczną szusowanie po stokach, należy się do tego odpowiednio przygotować.

Do początku ferii zostało ledwo 10 dni. To zdecydowanie zbyt mało, aby dobrze się przygotować do zimowego szaleństwa. – Jeżeli ktoś nie był aktywny fizycznie przez cały rok czy przynajmniej ostatnie miesiące, to ma duży kłopot. Przed nartami świetny będzie również basen. Pływanie wzmacnia mięśnie, nie obciążając ich tak silnie, jak inne ćwiczenia. Warto zatem w ostatnich dniach przed podróżą począć systematycznie pływać. Zobacz .

O czym jeszcze trzeba pamiętać, jadąc na stok?Kask. To podstawa. Może nam się wydawać, że jest zbyteczny, ale przy upadkach, o które nie trudno, chroni naszą głowę, amortyzuje przy upadkach. Przy znacznych prędkościach, jakie rozwija się na stoku, uderzenie głową o zmrożony śnieg na pewno nie należy do rozkoszy.

Ubezpieczenie dla narciarzy. Szczególnie ważne, gdy wyjeżdżamy za granicę. Jeśli coś nam się stanie w górach, trzeba będzie płacić za akcję ratowniczą lub pobyt w szpitalu ze swojej kieszeni. Koszta idą częstokroć w tysiące euro. A gdyby potrzebne było wezwanie śmigłowca, mało komu udałoby się wypłacić, tak ogromne są to koszta. Jeśli wyjazd aranżuje biuro turystyczne, z reguły ubezpieczenie wliczone jest w koszta.

Jeżeli masz ochotę uzyskać więcej informacji na opisywany temat, to notka spod linku (http://www.sportwheels.pl/Jak-czytac-etykiety-opon-news-pol-1598254205.html) też takie informacje posiada, więc kliknij tutaj, żeby je przeczytać.

Gdy jedziemy sami, musimy o to zatroszczyć się osobiście. Więcej na .

Serwisowanie wyposażenia. Konieczne musimy sprawdzić oraz należycie do wzrostu jak też wagi ustawić wiązadła. Lepiej uczynić to przed wyjazdem, a nie już na stoku. Wtedy kolejka jest często długa, ludzie się denerwują, natomiast serwismen robi to szybko, niekiedy niezbyt dokładnie. Już dziś wprowadź w przeglądarkę frazę: buty snowboardowe , nitro snowboard bądź wypożyczalnia nart Białka Tatrzańska. Rozgrzewka jest to podstawa przed zjazdem. Warto rozgrzać każde partie mięśni. Możemy na przykład przez kilkanaście minut potruchtać, a potem porozciągać się.

, , , ,

Related posts

Bądź szpiegiem na swoich warunkach

Gdy patrzymy na filmy o dzielnym Jamesie Bondzie, to czasem otwieramy szeroko oczy ze zdziwienia, bo czego ten człowiek nie ma. I nie chodzi tu jedynie o cudowne kobiety, a o każdy gadżet, który ma przy sobie. Nagle wychodzi na to, że długopis posiada tysiąc wyciąganych ostrzy, którymi można zabić parę, a niby normalne auto to pojazd genialniejszy od bryki Batmana, do tego jeszcze genialny zegarek szpiegowski, który robi filmy, pomaga ustalić swoją lokalizację oraz lokalizację wroga i co tam jeszcze tylko się zamarzy.

Co zrobić, aby ubrać własną drużynę piłkarską

Na dzień dzisiejszy wciąż praktycznie w każdym mieście działa klub piłki nożnej. Jest to bardzo słuszne rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcieliby grać w piłkę. Regularne uczestnictwo w meczach, jak również przynależność do określonej drużyny na ważkie znaczenie dla każdego gracza. Pytanie, co począć, gdy w naszej miejscowości nie istnieje miejscowa drużyna. Wówczas nic nas nie ogranicza, by samodzielnie założyć własną. Oczywiście wiążą się z tym konkretne formalności, jednakże nie należy z tej przyczyny załamywać rąk.

Sklep z asortymentem sportowym wrocław, the North Face

Kiedy masz zamiar wybrać się na górską wycieczkę i nie przejmować się źle niewłaściwym strojem, to dobrze znaleźć dobry sklep sportowy wrocław. W naszych czasach jest wiele firm sportowych, które produkują rzeczy, które nadają się do trenowania ale, jeśli uprawiamy trekking to warto znaleźć profesjonalną firmę na ten rodzaj wysiłku, a taka na pewno jest the North Face. Asortyment, który można kupić w tym sklepie sprawdzi się w każdej górskiej sytuacji.

Latest posts

Nie demonizujmy gierek konsolowych

Doskonale, że tak naprawdę polskie dzieci mają aktualnie aż tak sporo interesujących sposobów spędzania wolnego czasu. Chociaż gry ps2, ogólnie spędzanie wolnych chwil przed konsolą bądź komputerem niesie za sobą nieco zagrożeń, ale o tym potem nieco się napisze. Początkowo napiszmy tak naprawdę dlaczego nigdy nie można w dalszym ciągu bardzo stereotypowo podchodzić do gierek!

Świat gier wciąga, ale czy coraz bardziej?

Żyjemy w czasach, gdy do internetu dostęp ma w zasadzie większość ludzi. Dzięki temu żyje się nam wszystkim z pewnością łatwiej, jakby szybciej i przyjemniej. Na pewno poza wykorzystywaniem sieci do opłacania rachunków, umawiania się na potkania bądź planowania podróży, skupiamy się wówczas również i na tym, żeby dostarczyła nam innego typu rozrywki.

Nadejście dziecka na świat to czas ogromnych emocji – jak powitać je w rodzinie?

Dla każdego rodzica dobro jego dziecka jest najważniejsze i zdoła zrobić wszystko, aby je zapewnić. Nie można ukryć, iż narodziny są jednym z bardziej emocjonujących dni dla całej rodziny i każdemu zależy, by miło powitać kolejnego członka familii w domu. Z tego względu tak popularne jest kupowanie rozmaitego typu zabawek czy też przystrajanie pomieszczenia dziecinnego. Jeśli szukamy intrygujących artykułów dobrze jest skierować uwagę na osiągalne w internecie propozycje, jakich wielokrotnie nie znajdziemy w znanych centrach handlowych.

Popularne planszówki zajęły polski rynek!

Jakiś czas temu planszówki kojarzyły się przede wszystkim z grami na pionki przeznaczonymidla najmłodszych. Starsi, jeśli już grali, to w większości w karty, ewentualnie w szachy czy pokera. w dzisiejszych czasachtworzonych jest coraz więcej gier planszowych o wyższym stopniu zaawansowania niż gra w pionki, skierowanych przede wszystkim dla starszych, które na dobre podbijają polski rynek.