Co warto wiedzieć podczas kupowania rękawice bramkarskie?

Do podstawowego wyposażenia wszystkich bramkarzy należą odpowiednie rękawice bramkarskie. Rozróżnić można dwa główne rodzaje rękawic, czyli treningowe i meczowe, lecz wielu bramkarzy stosuje je zamiennie, zależnie od swoich potrzeb i upodobań. Dobór odpowiednich rękawic jest dla zawodnika niezwykle istotny, ponieważ będzie od tego zależeć nie tylko sprawna i dobra gra, lecz również ochrona przed urazami.

białe rękawice piłkarskie

Autor: Aidan
Źródło: http://www.flickr.com
Zawodowi bramkarze często muszą bronić bardzo silne piłki, i bez odpowiedniego zabezpieczenia szybko mogliby nabawić się kontuzji. Markowe, porządne rękawice w znacznym stopniu mogą to ryzyko ograniczyć, z tego też powodu w pewnej chwili nie powinno się robić oszczędności na tym sprzęcie.

Najczęściej spotykane rękawice bramkarskie zbudowane są z kilku części. Pierwszym a przy tym niezwykle ważnym elementem tego wyposażenia jest pasek. W dobrych modelach pasek jest wykonany z elastycznego bandaża i pasa owijanego wokół nadgarstka. Konstrukcja tego typu zapewnia solidny chwyt piłek, a przy tym ochrania przed urazami. Część chwytna, nazywana także pianką jest odpowiedzialna za wyłapywanie lecących piłek. Wytwórcy stosują różne rodzaje pianek. W tanich modelach często są to wypełnienia kauczukowo-lateksowe albo nawet guma i materiał, a w lepszych z reguły występuje latekst o różnej grubości i składzie.

Intryguje Cię, co to są moje źródła (https://moveforlife.pl/)? Jeżeli tak, to należy kliknąć w wskazany link i tam odkryjesz dużo ciekawych treści z tej dziedziny.

Jeszcze jednym elementem jest część zewnętrzna rękawicy, przeważnie zrobiona z miękkiej pianki, tam są najczęściej nadrukowywane znaki firmowe i informacje o producencie.

Każda firma uzupełnia swoje rękawice w dodatkowe technologie, poprawiające ich bezpieczeństwo i możliwości. Mogą to na przykład być układy zapobiegające wyłamaniom, zaawansowane układy wentylacji czy też wkładki poprawiającewybijanie piłek i piąstkowanie. Kupując model rękawic koniecznie je trzeba zmierzyć, bowiem okazać się może, że rękawice bramkarskie Nike na jednego bramkarza będą pasować idealnie, a inny nie do końca będzie się w nich dobrze czuł. Kupno rękawic dobrej firmy to pewność tego, że długo one posłużą, a co najbardziej istotne, każdy bramkarz będzie w nich bezpiecznie mógł ochraniać swoją bramkę.

, , , , , ,

Related posts

Bądź szpiegiem na swoich warunkach

Gdy patrzymy na filmy o dzielnym Jamesie Bondzie, to czasem otwieramy szeroko oczy ze zdziwienia, bo czego ten człowiek nie ma. I nie chodzi tu jedynie o cudowne kobiety, a o każdy gadżet, który ma przy sobie. Nagle wychodzi na to, że długopis posiada tysiąc wyciąganych ostrzy, którymi można zabić parę, a niby normalne auto to pojazd genialniejszy od bryki Batmana, do tego jeszcze genialny zegarek szpiegowski, który robi filmy, pomaga ustalić swoją lokalizację oraz lokalizację wroga i co tam jeszcze tylko się zamarzy.

Co zrobić, aby ubrać własną drużynę piłkarską

Na dzień dzisiejszy wciąż praktycznie w każdym mieście działa klub piłki nożnej. Jest to bardzo słuszne rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcieliby grać w piłkę. Regularne uczestnictwo w meczach, jak również przynależność do określonej drużyny na ważkie znaczenie dla każdego gracza. Pytanie, co począć, gdy w naszej miejscowości nie istnieje miejscowa drużyna. Wówczas nic nas nie ogranicza, by samodzielnie założyć własną. Oczywiście wiążą się z tym konkretne formalności, jednakże nie należy z tej przyczyny załamywać rąk.

Sklep z asortymentem sportowym wrocław, the North Face

Kiedy masz zamiar wybrać się na górską wycieczkę i nie przejmować się źle niewłaściwym strojem, to dobrze znaleźć dobry sklep sportowy wrocław. W naszych czasach jest wiele firm sportowych, które produkują rzeczy, które nadają się do trenowania ale, jeśli uprawiamy trekking to warto znaleźć profesjonalną firmę na ten rodzaj wysiłku, a taka na pewno jest the North Face. Asortyment, który można kupić w tym sklepie sprawdzi się w każdej górskiej sytuacji.

Latest posts

Nie demonizujmy gierek konsolowych

Doskonale, że tak naprawdę polskie dzieci mają aktualnie aż tak sporo interesujących sposobów spędzania wolnego czasu. Chociaż gry ps2, ogólnie spędzanie wolnych chwil przed konsolą bądź komputerem niesie za sobą nieco zagrożeń, ale o tym potem nieco się napisze. Początkowo napiszmy tak naprawdę dlaczego nigdy nie można w dalszym ciągu bardzo stereotypowo podchodzić do gierek!

Świat gier wciąga, ale czy coraz bardziej?

Żyjemy w czasach, gdy do internetu dostęp ma w zasadzie większość ludzi. Dzięki temu żyje się nam wszystkim z pewnością łatwiej, jakby szybciej i przyjemniej. Na pewno poza wykorzystywaniem sieci do opłacania rachunków, umawiania się na potkania bądź planowania podróży, skupiamy się wówczas również i na tym, żeby dostarczyła nam innego typu rozrywki.

Nadejście dziecka na świat to czas ogromnych emocji – jak powitać je w rodzinie?

Dla każdego rodzica dobro jego dziecka jest najważniejsze i zdoła zrobić wszystko, aby je zapewnić. Nie można ukryć, iż narodziny są jednym z bardziej emocjonujących dni dla całej rodziny i każdemu zależy, by miło powitać kolejnego członka familii w domu. Z tego względu tak popularne jest kupowanie rozmaitego typu zabawek czy też przystrajanie pomieszczenia dziecinnego. Jeśli szukamy intrygujących artykułów dobrze jest skierować uwagę na osiągalne w internecie propozycje, jakich wielokrotnie nie znajdziemy w znanych centrach handlowych.

Popularne planszówki zajęły polski rynek!

Jakiś czas temu planszówki kojarzyły się przede wszystkim z grami na pionki przeznaczonymidla najmłodszych. Starsi, jeśli już grali, to w większości w karty, ewentualnie w szachy czy pokera. w dzisiejszych czasachtworzonych jest coraz więcej gier planszowych o wyższym stopniu zaawansowania niż gra w pionki, skierowanych przede wszystkim dla starszych, które na dobre podbijają polski rynek.