Kreatywna zabawa ciekawymi klockami dla naszej pociechy

Klocki to prawdopodobnie jedna z najbardziej wziętych zabawek, zaraz po pluszowym misiu. Zarówno w wypadku pluszaka jak i w wypadku klocków, nie ma znaczenia płeć dziecka, zarówno kapitalnie radować się nimi będą chłopcy jak i dziewczynki. Pierwsi przy pomocy prostokątnych brył stawiać będą auta i samoloty czy poligon dla plastykowych żołnierzyków. Z kolei panienki mogą postawić mieszkania dla lal, chociaż oczywiście nie jest to regułą. Zdarzają się również dziewczęcia, które bawią się autami, jak chłopcy wznoszą garaże i tym podobne budowle.

wieża z klocków Lego Duplo

Autor: Lars Plougmann
Źródło: http://www.flickr.com
Niezaprzeczalnym plusem zestawów Lego Duplo czy też innych tego typu klocków jest to, iż dzieci ogranicza jedynie ich wena twórcza. Tego rodzaju zabawki uczą dzieciaki pomysłowości i wyrabiają fantazję. Mało tego, może to być wspaniała rozrywka dla całej rodzinki. Nie istnieją przeszkody, by wraz z dziećmi bawili się ich rodzice. Proste konstrukcje można składać już nawet z najmniejszymi latoroślami.

klocki typu Lego

Autor: dierk schaefer
Źródło: http://www.flickr.com

Współcześnie gama zestawów klocków jest bardzo rozbudowana, w zależności od wieku i zainteresowań odbiorców. Zestawy Lego Duplo dedykowane są dla najmłodszych, dlatego też są one stosunkowo duże, ażeby dziecko w wieku poniżej 3 roku życia mogło używać ich całkowicie bezpiecznie, tak że nawet to najmniejsze z dzieci w trakcie zabawy nie połknie żadnego elementu. Zestaw klocków Lego Duplowykonano z solidnego plastiku. To, że poszczególne fragmenty są sporych rozmiarów, nie tylko przez wzgląd na bezpieczeństwo dzieci. Poza tym takie duże klocki dużo łatwiej jest z sobą scalać, wygodniej jest więc się nimi bawić małemu dziecku. Dopasowane są one także do poziomu rozwojowego malucha.

Tak więc najmłodsze spośród dziatwy mogą pobawić się zestawami klocków w formie zwierzątek. Nawet logotyp zestawu Lego Duplo przedstawia zarys króliczka. Świetnie to obrazuje filozofię tego zestawu. Wszystko jest tu proste i oczywiste, tak ażeby pędrak nie miał kłopotu w trakcie zabawy, i nie zniechęcił się zbyt kłopotliwymi zadaniami.

Nieskomplikowane formy i wyraźne odcienie posiadają również wartość edukacyjny. Schematyczne kształty zwierząt i postaci mają za zadanie maluchowi pomóc w zapamiętywaniu i powiązaniu nazw z obiektami w rzeczywistości.

Jeżeli opisywana tematyka jest godna Twojej uwagi, wejdź bez wahania tutaj – ta treść (http://korepetycjezinformatyki.pl/deklaracja-maturalna-2019-co-wybrac/) na pewno także Cię bardzo zaciekawi.

Kiedy maluch wyrośnie z zestawów Lego Duplo, czekają go następne atrakcje, ponieważ zabawy klockami to wspaniała rzecz dla dzieciaczków w każdym wieku.

, , , , , , , ,

Related posts

Na jakie sprawy mieć baczenie kupując zabawki dla najmłodszych?

Zabawa pochłania znaczną część życia malucha, zwłaszcza w początkowym etapie jego rozwoju. To źródło wielkiej uciechy, ale przede wszystkim znakomita okazja do nauki oraz zdobywania nowych umiejętności, niezbędnych w dorosłym życiu. Nadzwyczaj przydatne w tym zadaniu są zabawki edukacyjne. Na pierwszą zabawkę edukacyjną, zwykle barwną, interaktywną matę możemy się zdecydować nawet w pierwszym roku życia bobasa.

Dar dobry dla niemal każdego dziecka

Każde dziecko uwielbia zabawki. Jest to dla nich nie tylko rodzaj zwyczajnej rozrywki, ale również poznawanie istotnych ról społecznych, wobec tego rodzice powinni pozwalać maluchom na beztroskie chwile. Rzecz jasna, niezbędne jest ostrożne poszukiwanie zabawek, jakie się kupuje. Przede wszystkim, muszą być bezpieczne. Powinny mieć wszystkie znaczące atesty, jako że tylko w takim przypadku ma się pewność, że zabawka będzie w rzeczywistości dobrą inwestycją.

Zabawki plastyczne oddziałują na odpowiedni rozwój psychiki i ciała dziecka

Obecnie rodzice szczególnie często angażują się w prawidłowy rozwój własnego dziecka. Jest to bardzo dobre zachowanie, dlatego że pierwszy etap rozwoju dziecka w formie fizycznej i psychicznej, ma niezwykle duży wpływ na całe życie tego człowieka. Dzieci dużo wcześniej zaczynają edukację, ponieważ ich umysł jest znacznie bardziej podatny na zdobywanie i zapamiętywanie różnych wiadomości i dzięki temu po prostu stają się one coraz bardziej niezależne i też umieją logicznie analizować wiele wydarzeń, które dookoła się dzieją.

Liczbą czy słowem? Jak myśli twoje dziecko?

Dzieciaki są rożne, od małego prezentują zainteresowanie innymi rzeczami. Czym odznacza się twoje dziecko? Czy myśli bardziej ściśle czy bardziej ciągnie go do kwestii humanistycznych? Przekonaj się o tym i dopinguj go w tym, co robi najlepiej.

Niskie ceny gadżetów dla najmłodszych, które da się nabyć w sklepach wirtualnych.

Przed świętami bożonarodzeniowymi sklepy z zabawkami przeżywają spore oblężenie. A to nie wyłącznie sklepy stacjonarne, lecz i internetowe. W związku z tym, trzeba pamiętać, by jak najdokładniej obeznać się z ofertą konkretnych punktów sprzedaży z takiej dyscypliny, by nie mieć jakichkolwiek kłopotów z kupnem tego, co będziemy chcieli dać dzieciom. Niskie ceny zabawek dla najmłodszych, które da się kupić w sklepach wirtualnych powodują natomiast od paru lat, że opiekunowie bezpośrednio w sieci zdecydowani są robić te zakupy.

Latest posts

Powinno się bardziej doceniać gry konsolowe!

Doceniajmy konsole i gierki, które są w końcu nieustannie na takowe wydawane. W sumie posiadanie konsoli to kapitalna sprawa. Jeżeli w takim razie ktoś na poważnie myśli o tym, aby zakupić sobie konsolę bez wątpienia nie musi mieć jakichś wątpliwości. Spokojna głowa: mimo wszystko konsola to praktycznie same atuty. Jeśli kogoś zainteresowało zaznajomienie się z zaletami grywania na konsolach bez wątpienia powinien rzetelnie zaznajomić się z owym tekstem. Sprawi on, że zapewne nawet ten człowiek, który się mocno do tej pory ociągał nareszcie zauważy, iż chociażby gry muzyczne ps2 są świetną rozrywką.

Bezpieczeństwo jest najistotniejsze dla nas wszystkich

Jeżeli chcielibyśmy poruszać się pojazdem, który nie posiada 4 kół, a jedynie dwa, to należy zwrócić uwagę na normy związane z bezpieczeństwem. Nie znaczy to oczywiście, że jeżdżąc samochodem nie należy dbać o własne bezpieczeństwo. Dlatego nie zapominajmy o tym, że każdy środek lokomocji wymaga bezpiecznego korzystania. Ale, kiedy dla przykładu poruszamy się rowerem, motorze czy skuterze jesteśmy bardziej narażeni na kontakt bezpośredni, bo nie mamy ochrony w postaci drzwi, dachu i podwozia.

Idealne bluzy na każdy typ pogody

Kiedy rozpoczynamy ćwiczenia potrzebujemy ciuchów, które są dobre do uprawiania sportu. Najlepsze czy to na upał, czy to na chłód są bluzy termiczne. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego jak dobrym rozwiązaniem są właśnie termoaktywne ubrania. Na szczęście producenci ciuchów zadbali o to byśmy byli w stanie kupić bieliznę termoaktywną, tshirty, spodenki, bluzy i kurtki.

Na jakie sprawy mieć baczenie kupując zabawki dla najmłodszych?

Zabawa pochłania znaczną część życia malucha, zwłaszcza w początkowym etapie jego rozwoju. To źródło wielkiej uciechy, ale przede wszystkim znakomita okazja do nauki oraz zdobywania nowych umiejętności, niezbędnych w dorosłym życiu. Nadzwyczaj przydatne w tym zadaniu są zabawki edukacyjne. Na pierwszą zabawkę edukacyjną, zwykle barwną, interaktywną matę możemy się zdecydować nawet w pierwszym roku życia bobasa.