Dlaczego nie warto żyć w pośpiechu?

Obecnie modnemu człowiekowi wolno pokazać się w odzieży sportowej już nie tylko w drodze na siłownię czy z sali gimnastycznej, ale także w trakcie wyjścia do znajomych albo do kawiarni, aby wypić ulubioną kawę.

A przecież w nie tak znowu dawnych czasach aby oddać się tego rodzaju przyjemnościom, trzeba było powrócić do domu aby przebrać się w bardziej odpowiedni ubiór.

bieganie

Autor: Stewart Chambers
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie można wnet po wyskoczeniu z wanny wrzucić na siebie dres (byle jednak świeży) i już biegniemy przez park na umówioną herbatkę czy też trener gdańsk spotkanie ze znajomymi. Można narzekać na schyłek obyczajów, albo obwiniać „amerykanizacje” środków masowego przekazu. Fakt jednak pozostaje faktem. Dziś nawet znane osoby przyznają, że dres jest dziś równoprawnym ubiorem. Może jeszcze nie ściśle wizytowym, lecz akceptowalnym na salonach w sytuacji spotkań o bardziej frywolnym charakterze.

Moim zdaniem podstawowa przyczyna tejże sytuacji jest bardzo prozaiczny, mianowicie jest to wygoda. Od dziewiętnastego wieku żyjemy w coraz to większym pośpiechu, co powoduje, że mamy często mało czasu dla siebie. Stąd też dążymy do jak największego upraszczania stroju czy wymagań dobrego wychowania. Tak więc na salony wchodzą bluzy do biegania (sprawdź to: bluzy) zmieniające często swą pierwotną rolę odzieży wkładanej podczas uprawiania sportów. Często nie są nabywane z zamierzeniem uprawiania ćwiczeń gimnastycznych, dlatego tracą swoje pierwotne przeznaczenie.

jogging

Autor: Stewart Chambers
Źródło: http://www.flickr.com

Podobnie sprawa się ma również z biustonoszami do biegania (sprawdzisz to tu: biustonosze). Chociaż stworzone zostały by zapewnić biegaczkom wygodę podczas treningów, przydatność w/w biustonoszy pozwoliła na to, że obecnie są one powszechne. Identycznie sprawa ma się i z innymi akcesoriami do biegania jak np. z plecakami czy butami do biegania, które widuje się nawet w zestawieniu z marynarką. Nie zaskakuje również obraz mężczyzny z zegarkiem typu sportowego, włożonym do stroju wizytowego.

Jeżeli sądzisz, że znajdziesz ciekawe treści w internecie, to przejdź (http://www.hotel-zubrowka.pl/pokoje/apartament-krolewski) do opisywanego problemu i kliknij w odsyłacz mieszczący się tu.

Można by było stwierdzić, iż stajemy się coraz to bardziej lubiący wygody. Nie jest to co prawda póki co nic szkodliwego, jednak jak we wszystkim, zachować trzeba równowagę. Bo przecież jeżeli nie będziemy zauważać różnicy między tym co „od święta” a tym co „na co dzień”, najzwyczajniej siebie sami zubożymy.

Dlatego dobrze jest być czasem mało praktycznym. Przeznaczyć nieco czasu na może mało produktywne, lecz jednak wartościowe ceremoniały, takie jak na przykład herbata wypijana codziennie po obiedzie (nieodzownie z porcelanowych filiżanek), a do niej herbatniki z konfiturą wiśniową. Na urok życia wpływają właśnie drobiazgi. Niestety żyjemy tylko raz, zatem warto się życiem napawać zamiast sprowadzać je do formy gdzie wszystko nam jedno.

Bo właściwie ubieranie dresu na imprezy towarzyskie nie związane ze sportem, jest moim zdaniem takim właśnie zrównaniem prawie wszystkich aspektów życia do jednego poziomu mianowicie – „ wygody”.

, , , , ,

Related posts

Lubisz dbać o swój styl? Air Jordan Retro to buty dla Ciebie!

Musimy pamiętać o tym by stosownie troszczyć się o poprawne nastawienie do życia. Bardzo istotną rolę odgrywa poprawny stan zdrowia. Kiedy pragniesz utrzymać satysfakcjonujące zdrowie i wyśmienity humor trzeba prowadzić aktywny sposób życia wzmocniony właściwie zbilansowaną dietą.

Moda na sport

Skwarnym latem każdy z nas wypatruje ochłody. Wyjeżdżamy zatem z rodzinami nad Bałtyk i w góry czy nad jeziora. Aczkolwiek nieczęsto możemy sobie przyzwolić aby w tak przyjemny sposób spędzić całe lato. Doskonałym wyjściem na "oziębienie" się w pozostałe skwarne dni mogą być baseny ogrodowe.

Jakim sposobem zorganizować biwak?

Co to znaczy “dobry obóz”? Czy dobry obóz, to taki, na którym była doskonała atmosfera, czy ten, który był znakomicie wykorzystany czasowo (przykładowo na prowadzenie zajęć)? A może dobry biwak, to ten, na który pojechało wielu harcerzy? A czy w takim razie biwak, na jakim było 8 osób jest lichy? Wszyscy znamy reguły dobrej zbiórki.

Jedziemy na narty. W jaki sposób dobrze się przygotować?

Do rozpoczęcia ferii zostało kilka dni. To zdecydowanie za mało, ażeby dobrze przygotować się do wyjazdu na stok. Co jeszcze możemy uczynić, aby nie wrócić z wypadu na stok w gipsie? O czym musimy pamiętać, oraz jak trenować, żebyśmy nie drżeli o zdrowie w czasie kolejnego wypadu na narty?

Przydatne prezenty na każdą okazję

Zakup prezentów zawsze jest trudną sprawą, zwłaszcza gdy chce się zrobić adresatowi prawdziwą radość. Na szczęście można znaleźć kilka przedmiotów, które spełnią się w każdej sytuacji.

Zaufanie klientów to dla nas istotna nagroda

Rozrywka na rewelacyjnym poziomie jest w zasięgu ręki naszych klientów już teraz. Rozbudowany asortyment firmy obejmuje nie jedynie rewelacyjnie dopracowane piłkarzyki o rozmaitych rozmiarach stołu do gry, ale również cymbergaje oraz inne akcesoria. Znakomite przygotowanie producenta dostrzec można wyraźnie w każdej ofercie, która ze sporą systematycznością pojawia się na rynku. Zamówienia można składać również przez stronę internetową marki. Korzystne ceny oraz wysoka jakość – to jest to!

Latest posts

Niskie ceny gadżetów dla najmłodszych, które da się nabyć w sklepach wirtualnych.

Przed świętami bożonarodzeniowymi sklepy z zabawkami przeżywają prawdziwe oblężenie. I to nie tylko sklepy stacjonarne, lecz i wirtualne. W związku z tym, trzeba mieć na uwadze to, by precyzyjnie zapoznać się z ofertą określonych sklepów z takiej dziedziny, by nie mieć najmniejszych problemów z zakupieniem tego, co chcemy podarować najmłodszym. Promocyjne ceny za zabawki dla dzieci, jakie można kupić w sklepach internetowych sprawiają zaś od wielu sezonów, że rodzice właśnie w Internecie zdecydowani są zrobić tego typu zakupy.

Czas wolny dla Twojego dziecka? Jest wiele możliwości!

Okres dzieciństwa to w większość czas nieskończonej wyobraźni i magii. Tak to już jest, iż w takim wieku dziecko powinno rozwijać się właśnie w tego typu obszarach. Wiadomo, że istotne jest wychowanie, obowiązkowość, odpowiednie maniery, jednakże, zabawa, gry, niezwykle rozwijają wyobraźnię i pozwalają naszemu dziecku na odpowiedni rozwój emocjonalny.

Teraźniejsze ciekawostki w kwestii elektroniki oraz gier na komputer

Przeglądając obecne nowinki powiązane z elektroniką, grami komputerowymi lub telefonami komórkowymi możemy zauważyć, że aktualnie pojawiło się wiele nowych ciekawych informacji. Jedną z nich na pewno jest to, że potwierdzono informacje o tym, że zostanie wydany titanfall 2 nie tylko dla xboksa. Z pewnością jest to świetna nowina dla osób, które mają PlayStation albo Xbox bądź entuzjastycznie zagraliby w tą grę na PC-cie.

Co zakupić małemu dziecku jako prezent?

Dzieci są coraz bardziej wybredne - i nawet jeśli są dobrze chowane potrzebują nieustannie przednich zabawek. Naturalnie nawet rozwydrzone dzieciątko orientuje się, że codziennie i tak nie będzie dostawać upominków, ale jakby nie patrzeć odgrywają one mega istotną rolę w jej jeszcze krótkim żywocie.

Nowoczesne gry komputerowe

Teraz komputery stanowią ogromnie istotny aspekt codzienności mnóstwa osób w naszym społeczeństwie. Znalazły one zastosowanie w wielu przeróżnych sferach życia i dzięki temu nasza codzienność i praca stały się o wiele łatwiejsze. Dzień po dniu niemal wszędzie miliony osób korzysta z tego ułatwienia, które służy jednakże nie jedynie do spełniania wszelkich obowiązków podczas pracy, ale też do ciekawego spędzania czasu wolnego. Dodatkowo Internet to przecież dzisiaj najważniejsze źródło informacji niemalże na jakikolwiek z możliwych tematów. Jeżeli nie posiadamy wiedzy na jakiś temat, po prostu sprawdzamy to za pomocą wszelkiego rodzaju wyszukiwarek internetowych. Sporo ludzi wykorzystuje także możliwości dzisiejszych technologii do komunikowania się z innymi poprzez stworzone do tego celu komunikatory.

Lubisz dbać o swój styl? Air Jordan Retro to buty dla Ciebie!

Musimy pamiętać o tym by stosownie troszczyć się o poprawne nastawienie do życia. Bardzo istotną rolę odgrywa poprawny stan zdrowia. Kiedy pragniesz utrzymać satysfakcjonujące zdrowie i wyśmienity humor trzeba prowadzić aktywny sposób życia wzmocniony właściwie zbilansowaną dietą.