Dlaczego nie warto żyć w pośpiechu?

Obecnie modnemu człowiekowi wolno pokazać się w odzieży sportowej już nie tylko w drodze na siłownię czy z sali gimnastycznej, ale także w trakcie wyjścia do znajomych albo do kawiarni, aby wypić ulubioną kawę.

A przecież w nie tak znowu dawnych czasach aby oddać się tego rodzaju przyjemnościom, trzeba było powrócić do domu aby przebrać się w bardziej odpowiedni ubiór.

bieganie

Autor: Stewart Chambers
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie można wnet po wyskoczeniu z wanny wrzucić na siebie dres (byle jednak świeży) i już biegniemy przez park na umówioną herbatkę czy też trener gdańsk spotkanie ze znajomymi. Można narzekać na schyłek obyczajów, albo obwiniać „amerykanizacje” środków masowego przekazu. Fakt jednak pozostaje faktem. Dziś nawet znane osoby przyznają, że dres jest dziś równoprawnym ubiorem. Może jeszcze nie ściśle wizytowym, lecz akceptowalnym na salonach w sytuacji spotkań o bardziej frywolnym charakterze.

Moim zdaniem podstawowa przyczyna tejże sytuacji jest bardzo prozaiczny, mianowicie jest to wygoda. Od dziewiętnastego wieku żyjemy w coraz to większym pośpiechu, co powoduje, że mamy często mało czasu dla siebie. Stąd też dążymy do jak największego upraszczania stroju czy wymagań dobrego wychowania. Tak więc na salony wchodzą bluzy do biegania (sprawdź to: bluzy) zmieniające często swą pierwotną rolę odzieży wkładanej podczas uprawiania sportów. Często nie są nabywane z zamierzeniem uprawiania ćwiczeń gimnastycznych, dlatego tracą swoje pierwotne przeznaczenie.

jogging

Autor: Stewart Chambers
Źródło: http://www.flickr.com

Podobnie sprawa się ma również z biustonoszami do biegania (sprawdzisz to tu: biustonosze). Chociaż stworzone zostały by zapewnić biegaczkom wygodę podczas treningów, przydatność w/w biustonoszy pozwoliła na to, że obecnie są one powszechne. Identycznie sprawa ma się i z innymi akcesoriami do biegania jak np. z plecakami czy butami do biegania, które widuje się nawet w zestawieniu z marynarką. Nie zaskakuje również obraz mężczyzny z zegarkiem typu sportowego, włożonym do stroju wizytowego.

Jeżeli sądzisz, że znajdziesz ciekawe treści w internecie, to przejdź (http://www.hotel-zubrowka.pl/pokoje/apartament-krolewski) do opisywanego problemu i kliknij w odsyłacz mieszczący się tu.

Można by było stwierdzić, iż stajemy się coraz to bardziej lubiący wygody. Nie jest to co prawda póki co nic szkodliwego, jednak jak we wszystkim, zachować trzeba równowagę. Bo przecież jeżeli nie będziemy zauważać różnicy między tym co „od święta” a tym co „na co dzień”, najzwyczajniej siebie sami zubożymy.

Dlatego dobrze jest być czasem mało praktycznym. Przeznaczyć nieco czasu na może mało produktywne, lecz jednak wartościowe ceremoniały, takie jak na przykład herbata wypijana codziennie po obiedzie (nieodzownie z porcelanowych filiżanek), a do niej herbatniki z konfiturą wiśniową. Na urok życia wpływają właśnie drobiazgi. Niestety żyjemy tylko raz, zatem warto się życiem napawać zamiast sprowadzać je do formy gdzie wszystko nam jedno.

Bo właściwie ubieranie dresu na imprezy towarzyskie nie związane ze sportem, jest moim zdaniem takim właśnie zrównaniem prawie wszystkich aspektów życia do jednego poziomu mianowicie – „ wygody”.

, , , , ,

Related posts

Czy własna sala treningowa musi być kosztowna?

Kiedy nadchodzi jesień i opuszcza nas ochota na spacery warto zastanowić się nad regularnym uprawianiem sportu. Deszczowe dni są bowiem często pretekstem do podjadania między posiłkami, a co się z tym łączy- bardzo łatwo jest nabrać wtedy dodatkowych kilogramów, których ciężko jest się później pozbyć. Aby tego uniknąć, dobrze jest nabyć do domu sprzęt do ćwiczeń. Nie oznacza to wcale, że powinniśmy wypełnić przyrządami całą powierzchnię mieszkania, jakie znajdziemy w punkcie sprzedaży, wystarczy jeśli zainwestujemy tylko w kilka z nich.

Kurtki snowboardowe w znakomitym wydaniu

Zima jest najlepszą porą roku dla pasjonatów jazdy na nartach oraz snowboardu. Fani zimowego, śnieżnego szaleństwa wymagają doskonałej jakości akcesoriów, a odzież na stok jest dla nich też szczególnie znacząca. Właściwe, firmowe oraz niedrogie kurtki snowboardowe kupić można po okazyjnych cenach u najlepszych i najbardziej cenionych na rynku producentów. Znakomite propozycje oraz szerokie, szczególnie rozległe możliwości doceniło już wielu snowboardzistów, dlatego wskazane jest rozglądanie się za propozycjami już dziś.

Dlaczego warto zakładać nike magista ola?

Niewątpliwie piłka nożna jest naszym sportem narodowym, jeśli weźmie się pod uwagę nie tylko zainteresowanie zróżnicowanymi rozgrywkami, ale w szczególności ze względu na to, ile dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych zajmuje się tym sportem, chociażby w sposób rekreacyjny. Wystarczy rozejrzeć się wokół siebie, aby potwierdzić, że każdego dnia wiele osób zajmuje się tego typu aktywnością.

Właściwa odzież bramkarska pomaga znakomicie ułatwić komfort gry

Jeśliby zrobić badanie sondażowe wśród polskiego społeczeństwa i zapytać o podstawową - ich zdaniem, narodową dyscyplinę sportu, ewidentnie większość pytanych odrzekłaby: futbol. Zastanawiające zważywszy na to, że nasza drużyna ostatnimi czasy nie zapewniła nam zbyt wielu powodów do dumy. Skąd więc taka odpowiedź? Może stąd, że futbol to nie tylko wyniki. Ale tłumy kibiców, dzieci, rodzice trzymający kciuki, a dla każdego liczy się tylko jeden cel – wspaniała rozgrywka, okraszona nutką pozytywnej rywalizacji.

Nabywamy rower, który jest porządny i niedrogi

Rower nierzadko jest nawet droższy, aniżeli auto! Wiadoma sprawa: chociaż na parkingach w Polsce widać sporo fajnych fur, to jednak niemała część zmotoryzowanej części społeczeństwa jeździ najzwyczajniej w świecie jakimś starociem. Jeżeli jeździ się bezpiecznie, to tak naprawdę wielkiego niebezpieczeństwa raczej nie ma. Chociaż wiadomo, że stare auta, którym bardzo daleko do sprawności są jakby nie patrzeć dużym zagrożeniem. Zarówno mowa o wpływie na zdrowie, ale również nie zapominajmy, iż w przestarzałym aucie nietrudno o zgon. Dobrze, lecz w końcu mieliśmy w tym tekście przedstawić nieco takie rowery, które są dobre. A może fajne są rowery/burghardt? Niemały koszt ponieślibyśmy, ale z pewnością warto.

Aby przejażdżka na rowerze była przyjemna trzeba odpowiednio dobrać jego rozmiar

Jeśli podejmujemy decyzję, że chcemy zacząć systematycznie ćwiczyć, to rozpoczynamy się zastanawiać, czy mamy się wpisać na siłownię, czy jednak wystarczy nam motywacji, by ćwiczyć samemu w mieszkaniu. Jeśli decydujemy się na to drugie, to powinniśmy zaznaczyć, iż urządzeń do ćwiczeń jest bardzo sporo, a więc zanim poweźmiemy ostateczną decyzję, to powinniśmy się rzetelnie przypatrzeć całej propozycji.

Latest posts

Szybki postęp technologii – gry komputerowe jako sposób na rozrywkę

Żyjemy w okresie, w których zauważalny jest dynamiczny rozwój technologii. Niemal każdego dnia słyszymy nowości technologiczne, których główną destynacją jest ulepszenie nam życia. Najszerzej znanym przedmiotem, który swobodnie można nazwać kompanem naszego życia jest komputer. To dzięki temu urządzeniu posiadamy prosty wgląd do najnowszych wiadomości, rozrywki czy też relaksu. Jest on nie tylko podstawowym urządzeniem wykorzystywanym w pracy, pozwala zapisywanie wielu danych,zdjęć, ale też są tzw. umilaczem wolnego czasu. Komputer zapewnia nam szybką rozrywkę, która dedykowana jest nie tylko dzieciom, ale i dorosłym.

Stosowanie nawierzchni na boiska

Nie każdy materiał nadaje się do stworzenia solennego i pewnego boiska. Poliuretanowe nawierzchnie sportowe cechują się dużą odpornością, również idealnymi parametrami użytkowymi. Dzięki temu znajdują przeznaczenie zarówno na wyczynowych obiektach lekkoatletycznych jak i na boiskach przyszkolnych, również osiedlowych.

Miłość w Anglii – jak i w którym miejscu natknąć się na ukochaną osobę?

Wypatrywanie miłości poza swoim rodzimym krajem to nie łatwe zadanie. Mieszkańcy o innej mentalności, postępowaniach, zasadach oraz do tego często nieznany język - to wszystko zdoła spowodować, iż nie jedna osoba nie będzie w stanie się temu przeciwstawić i zwyczajnie się podda. Jest jednak parę sposobów, jakie mogą nam pomóc w poszukiwaniach drugiej połówki.

Czy własna sala treningowa musi być kosztowna?

Kiedy nadchodzi jesień i opuszcza nas ochota na spacery warto zastanowić się nad regularnym uprawianiem sportu. Deszczowe dni są bowiem często pretekstem do podjadania między posiłkami, a co się z tym łączy- bardzo łatwo jest nabrać wtedy dodatkowych kilogramów, których ciężko jest się później pozbyć. Aby tego uniknąć, dobrze jest nabyć do domu sprzęt do ćwiczeń. Nie oznacza to wcale, że powinniśmy wypełnić przyrządami całą powierzchnię mieszkania, jakie znajdziemy w punkcie sprzedaży, wystarczy jeśli zainwestujemy tylko w kilka z nich.

Moda na rozmaite wciągające planszówki

Duża liczba dostępnych na rynku zabawek może aktualnie czasem powodować pewnego rodzaju zakłopotanie u rodzica. W nawale mnóstwa różnych obiektów ciężko jest bowiem zazwyczaj wybierać to co, dane milusiński w istocie chciałoby dostać.

Jak wybrać pierwszy kubek dla dziecka? Poznaj kilka rad, nim udasz się do sklepu

W życiu każdego dziecka przychodzi moment, gdy trzeba zastąpić ukochaną dotąd butelkę ze smoczkiem kubeczkiem, z jakiego nie zawsze będzie chciał pić równie chętnie. Odpowiednia chwila to trzeci albo czwarty miesiąc życia, co nie oznacza, że musimy całkiem zrezygnować z butelki. Butelką ciągle możemy podawać mleko, kubeczek zaś niech służy do innego typu płynów, np. wody, gdy zechcemy zaspokoić pragnienie malucha. Spośród jakich typów kubków można wybierać?

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*