Domowa siłownia

Wypełniony po brzegi grafik i życie w ciągłym stresie sprawiają, że zaniedbujemy kondycję fizyczną, a tym samym zdrowie. Skuteczną receptą może okazać się siłownia w domowym zaciszu. Kluczem do realizacji tego planu jest odpowiedni dobór sprzętu do ćwiczeń. Zaczynamy!

Na wariackich papierach

siłownia

Źródło: http://www.sport-shop.pl/

Praca, dom, praca, dom… tak mniej więcej zarysowuje się nasza szara codzienność. W wyniku wieloetatowej aktywności nie znajdujemy już czasu na przyjemności i tym mniej poświęcamy go na rozwój sprawności fizycznej . Co więcej nasz organizm nietrenowany regularnie łatwiej łapie infekcje i przyrasta o dodatkowe kilogramy.Kiedy prowadzimy aktywne życie zawodowe i towarzyskie, niejednokrotnie wszelkie obiekty sportowe znajdują się poza naszym zasięgiem. Do tego dochodzą nieprzeciętne opłaty i specyficzna atmosfera takich ośrodków, która niektórym zwyczajnie nie odpowiadają.

Dlatego coraz częściej inwestujemy w siłownię na wyłączność, w domowym zaciszu. Realizacja okazuje się prostsza niż myślimy. Zaledwie trzy kroki dzielą nas od panowania nad własnym sportowym królestwem, w którym to my dyktujemy warunki.

Krok 1: przestrzeń

atlas

Źródło: http://www.sport-shop.pl/

Projekt własnej przydomowej siłowni wymaga podjęcia wielu przemyślanych działań. Podstawą są fundusze. Inwestycję należy rozpocząć od zagospodarowania pomieszczenia lub Dron wyścigowy DJI FPV Combo wydzielenia specjalnego miejsca. Im większą powierzchnią dysponujemy, tym łatwiej skompletować sprzęt. Wystrój to podstawa – ćwiczenie w przyjemnych warunkach dodatkowo wzmacnia efekty. W pierwszej kolejności powinniśmy zadbać odpowiedni rodzaj podłoża eliminujący ryzyko poślizgu. Warto zainwestować w materiały tłumiące dźwięki, takie jak maty z pianki poliuretanowej. Hałas związany z eksploatacją przyrządów jest tym większy, im mniejsza jest powierzchnia użytkowa. Dodatkowo możemy kontrolować przebieg wykonywanych ćwiczeń poprzez instalację naściennych luster. Warto też zastosować odpowiednie oświetlenie i wentylację pomieszczenia. Wisienką na torcie w wielu wypadkach okazuje się odpowiednie dobranie kolorów oraz zainwestowanie w sprzęt nagłaśniający, jeśli oczywiście lubimy ćwiczyć przy muzyce.

Krok 2: sportowa mozaika, czyli dobór sprzętu

Jeśli już stworzyliśmy background, możemy przystąpić do selekcji sprzętu do ćwiczeń. Ilość zależy w dużej mierze od wielkości powierzchni jaką dysponujemy. Dla zachowania umiaru warto skupić się na najważniejszych z naszego punktu widzenia produktach.

Rower treningowy to podstawowy element wyposażenia siłowni. Przyda się do rozgrzewki przed właściwymi ćwiczeniami, jak i do zakończenia dziennego treningu. Kształtuje dolne partie ciała, czyli mięśnie pośladków, ud i łydek. Z uwagi na system hamowania rowerki dzielimy na mechaniczne i magnetyczne. Większość modeli wyposażona jest w urządzenie do pomiaru pulsu i regulator oporu umieszczany w zasięgu ręki ćwiczącego. Dokonując wyboru należy zwrócić uwagę na możliwość regulacji siodełka i kierownicy. Istotne są również mocowania nóg w pedałach, im stabilniejsze, tym mniejsze ryzyko kontuzji.

Podobnie w wypadku koła (opony zimowe poznań) zamachowego – płynność jazdy jest wprost proporcjonalna do wagi tego elementu. Popularną alternatywą dla aktywnych są rowery poziome i spinningowe. Konstruując własną siłownię, nie możemy zapomnieć o atlasie. To najbardziej uniwersalny sprzęt, który warto kupić w profesjonalnym sklepie sportowym . Za sprawą tego wielofunkcyjnego urządzenia, możemy kształtować niemal wszystkie grupy mięśniowe: najszersze grzbietu, piersiowe, trapezowe, posturalne, pośladków, przedramion, naramienne, triceps. Atlas umożliwia ćwiczenie nóg w pozycji siedzącej i stojącej. Solidna i stabilna konstrukcja, piankowe elementy uchwytów, ławeczka z wysokim podparciem kręgosłupa dostępne są w standardzie. To z pewnością jedyne urządzenie pozwalające na wykonanie ponad 40 rodzajów ćwiczeń.

Ostatnim z wybranych elementów powinna być bieżnia elektryczna. Kształtowanie mięśni pośladków, ud i łydek jest w tym wypadku wyjątkowo skuteczne. Wybierając odpowiedni model należy zwrócić uwagę na szerokość pasa biegowego. Płynność ćwiczeń rośnie proporcjonalnie do szerokości i długości tego elementu. Przydatnym elementem bieżni jest tzw. wznios, umożliwiający przejście z ustawienia poziomego do pochyłu, tym samym uzyskanie efektu górskiej wędrówki.

Krok 3: siłownia taka jak Ty

Istnieje wiele sposobów, aby podczas ćwiczeń siłowych łączyć przyjemne z pożytecznym. Ucieczka od rutyny w sport to dobra metoda na zachowanie równowagi ciała i zmysłów. Najważniejsze to indywidualne zaprogramowanie ćwiczeń i dostosowanie ich tempa oraz rytmu do siebie. Ponadto nic nie stoi na przeszkodzie do łączenia ćwiczeń z oglądaniem ulubionego serialu. l. Wystarczy poszukać mądrych rozwiązań i cieszyć się swoim sportowym królestwem.

, , ,

Related posts

Sporty w lesie sposobem na zdrowie oraz dobry wypoczynek na świeżym powietrzu.

Łatwą do uprawiania dyscypliną sportu może być bieganie. Sprawia, że złe nastawienie zamienia się w dobre nastawienie. Powoduje że wzmacniamy tężyznę.trenowanie joggingu umożliwia dotlenić organizm. Wzmacnia, hartuje system immunologiczny a w dodatku wydaje się być popularne. W trakcie joggingu ruszają się wszystkie muskuły organizmu przez co rzeźbimy formę.

Sklep z ofertą dla lubiących survival

Specjalistyczne urządzenia i akcesoria ze sklepów mających tematyczny asortyment sprzedają się doskonale. W jaki sposób to się dzieje? Przede wszystkim wyjątkowo łatwo jest pasjonatom docierać do proponowanego tam wachlarza produktów. W sieci tez trafią na mnóstwo porad, które nakierują ich na odpowiedni trop sklepu miejscowego w wybranym mieście. Wiele dodatków profesjonalnych jest rozchwytywanych, które jednak ostatnio szczególnie?

Jaką funkcję w życiu człowieka winny pełnić sport i rekreacja i dlaczego?

Obecnie możemy wyszczególnić trzy grupy osób: pierwszą, dla jakich sport i rekreacja pełni niesłychanie wielką rolę w życiu, drugą dla których ma to jakieś znaczenie i znajdują na to w swoim życiu czas, i trzecią grupę osób, która praktycznie w ogóle nie uprawia sportu i cechuje się raczej pasywnością niż aktywnością fizyczną. Pierwsza grupa osób bardzo często dogłębnie wiąże swoje życie ze sportem, często są to osoby, które przykładowo pracują jako trenerzy, dlatego sport i rekreacja jest związana nie tylko z ich życiem indywidualnym, lecz też zawodowym.

Moda na sport

Skwarnym latem każdy z nas wypatruje ochłody. Wyruszamy zatem z familią nad morze i w góry czy nad jeziora. Aczkolwiek sporadycznie możemy sobie pozwolić by w tak rozkoszny sposób spędzić całe lato. Świetnym wyjściem na "oziębienie" się w pozostałe upalne dni mogą być baseny ogrodowe.

Amatorzy i zawodowcy są zgodni – najlepsze są korki Neymara

Fani piłki nożnej są świadomi tego, że aktualnie to właśnie korki Lewandowskiego królują i są najczęściej wybieranym modelem zarówno przez amatorów, jak i zaawansowanych graczy. Buty piłkarskie, które spełniają wszystkie wymogi graczy, to właśnie nowoczesny model obuwia Nike. Żaden wcześniejszy model z ubiegłych propozycji nie robił tak dużego wrażenia, więc właśnie tego rodzaju obuwie preferowane jest w najwyższym stopniu. Osoby, które sprawdzą te buty, nie będą chciały z nich zrezygnować

Jakich akcesoriów sportowych użyć, aby wydajnie schudnąć?

Podtrzymanie wymarzonej sylwetki to dla wielu z nas niewątpliwie niesłychanie istotne zadanie. Wżyjemy bowiem w stosunkowo leniwym społeczeństwie, które po wielokroć nie jest gotowe do podjęcia wysiłku. Modelowanie własnej muskulatury bez wątpienia jest zadaniem wymagającym poświęcenia z naszej strony, tym samym też tylko nieliczni są w stanie je osiągnąć. W tym miejscu wskazane jest zarówno przyznać, że nasze wypatrywania wobec sylwetki są relatywnie różne.

Latest posts

Sporty w lesie sposobem na zdrowie oraz dobry wypoczynek na świeżym powietrzu.

Łatwą do uprawiania dyscypliną sportu może być bieganie. Sprawia, że złe nastawienie zamienia się w dobre nastawienie. Powoduje że wzmacniamy tężyznę.trenowanie joggingu umożliwia dotlenić organizm. Wzmacnia, hartuje system immunologiczny a w dodatku wydaje się być popularne. W trakcie joggingu ruszają się wszystkie muskuły organizmu przez co rzeźbimy formę.

Delikatne, kolorowe ręczniki dziecięce

W krótkim czasie po porodzie kobiece ciało jest dalekie od ideału. Minie jeszcze nieco czasu, zanim powróci do dawnej formy, jednak na niedużą dawkę sportu, np. wizytę na basenie możemy sobie pozwolić już 4-6 tygodni po porodzie. Z jakiego powodu nie powiązać przyjemnego z pożytecznym i nie wybrać się na basen razem z dzieckiem?

Sklep z ofertą dla lubiących survival

Specjalistyczne urządzenia i akcesoria ze sklepów mających tematyczny asortyment sprzedają się doskonale. W jaki sposób to się dzieje? Przede wszystkim wyjątkowo łatwo jest pasjonatom docierać do proponowanego tam wachlarza produktów. W sieci tez trafią na mnóstwo porad, które nakierują ich na odpowiedni trop sklepu miejscowego w wybranym mieście. Wiele dodatków profesjonalnych jest rozchwytywanych, które jednak ostatnio szczególnie?

Jak najlepiej spędzać wolny czas? Powinniśmy robić to twórczo. Istnieje na to prosty sposób

Twierdzi się, iż wolnego czasu nigdy za dużo, może trwać i trwać, bo możemy wtedy odpoczywać i o nic się nie zamartwiać. Jak jednakże pokazują różne sytuacje zbyt wiele wolnego czasu może prowadzić do znanego wszystkim stanu: znudzenia. Jak tego zaczynamy doświadczać próbujemy to odmienić, więc szukamy określonego zajęcia. I dzięki temu czas wolny na nowo zamienia się w pewną aktywność, lecz nie zawodową, bardziej zbliżoną do hobby. I ona jednakowoż po pewnym czasie może się znudzić. Co więc robić?

Gry komputerowe to interesująca porcja wartej zapamiętania zabawy. A jakie gry są najlepsze? Które szczerze polecamy?

Istnieją takiego typu gry, które mogą cieszyć się stałą przychylnością graczy odchwili ich pojawienie się na świecie. Powodzenia tego typu gier poleca się doszukiwać się zwłaszcza w łatwości dostępu do nich. Twórcy tego rodzaju gier zapewniają dostęp do swoich prac niemal całkowicie za darmo, co więcej nie wymagają one ściągania jakichkolwiek kolejnych aplikacji. Tak więc potrzeby jakie należy spełnić, by zacząć swoją przygodę z grami internetowymi są niewielkie – ograniczają się do otwierania przeglądarki i połączenia z siecią.Jakiego typu to gry? Bez wątpienia są to gry przeglądarkowe.