Domowa siłownia

Wypełniony po brzegi grafik i życie w ciągłym stresie sprawiają, że zaniedbujemy kondycję fizyczną, a tym samym zdrowie. Skuteczną receptą może okazać się siłownia w domowym zaciszu. Kluczem do realizacji tego planu jest odpowiedni dobór sprzętu do ćwiczeń. Zaczynamy!

Na wariackich papierach

siłownia

Źródło: http://www.sport-shop.pl/

Praca, dom, praca, dom… tak mniej więcej zarysowuje się nasza szara codzienność. W wyniku wieloetatowej aktywności nie znajdujemy już czasu na przyjemności i tym mniej poświęcamy go na rozwój sprawności fizycznej . Co więcej nasz organizm nietrenowany regularnie łatwiej łapie infekcje i przyrasta o dodatkowe kilogramy.Kiedy prowadzimy aktywne życie zawodowe i towarzyskie, niejednokrotnie wszelkie obiekty sportowe znajdują się poza naszym zasięgiem. Do tego dochodzą nieprzeciętne opłaty i specyficzna atmosfera takich ośrodków, która niektórym zwyczajnie nie odpowiadają.

Dlatego coraz częściej inwestujemy w siłownię na wyłączność, w domowym zaciszu. Realizacja okazuje się prostsza niż myślimy. Zaledwie trzy kroki dzielą nas od panowania nad własnym sportowym królestwem, w którym to my dyktujemy warunki.

Krok 1: przestrzeń

atlas

Źródło: http://www.sport-shop.pl/

Projekt własnej przydomowej siłowni wymaga podjęcia wielu przemyślanych działań. Podstawą są fundusze. Inwestycję należy rozpocząć od zagospodarowania pomieszczenia lub Dron wyścigowy DJI FPV Combo wydzielenia specjalnego miejsca. Im większą powierzchnią dysponujemy, tym łatwiej skompletować sprzęt. Wystrój to podstawa – ćwiczenie w przyjemnych warunkach dodatkowo wzmacnia efekty. W pierwszej kolejności powinniśmy zadbać odpowiedni rodzaj podłoża eliminujący ryzyko poślizgu. Warto zainwestować w materiały tłumiące dźwięki, takie jak maty z pianki poliuretanowej. Hałas związany z eksploatacją przyrządów jest tym większy, im mniejsza jest powierzchnia użytkowa. Dodatkowo możemy kontrolować przebieg wykonywanych ćwiczeń poprzez instalację naściennych luster. Warto też zastosować odpowiednie oświetlenie i wentylację pomieszczenia. Wisienką na torcie w wielu wypadkach okazuje się odpowiednie dobranie kolorów oraz zainwestowanie w sprzęt nagłaśniający, jeśli oczywiście lubimy ćwiczyć przy muzyce.

Krok 2: sportowa mozaika, czyli dobór sprzętu

Jeśli już stworzyliśmy background, możemy przystąpić do selekcji sprzętu do ćwiczeń. Ilość zależy w dużej mierze od wielkości powierzchni jaką dysponujemy. Dla zachowania umiaru warto skupić się na najważniejszych z naszego punktu widzenia produktach.

Rower treningowy to podstawowy element wyposażenia siłowni. Przyda się do rozgrzewki przed właściwymi ćwiczeniami, jak i do zakończenia dziennego treningu. Kształtuje dolne partie ciała, czyli mięśnie pośladków, ud i łydek. Z uwagi na system hamowania rowerki dzielimy na mechaniczne i magnetyczne. Większość modeli wyposażona jest w urządzenie do pomiaru pulsu i regulator oporu umieszczany w zasięgu ręki ćwiczącego. Dokonując wyboru należy zwrócić uwagę na możliwość regulacji siodełka i kierownicy. Istotne są również mocowania nóg w pedałach, im stabilniejsze, tym mniejsze ryzyko kontuzji.

Podobnie w wypadku koła (opony zimowe poznań) zamachowego – płynność jazdy jest wprost proporcjonalna do wagi tego elementu. Popularną alternatywą dla aktywnych są rowery poziome i spinningowe. Konstruując własną siłownię, nie możemy zapomnieć o atlasie. To najbardziej uniwersalny sprzęt, który warto kupić w profesjonalnym sklepie sportowym . Za sprawą tego wielofunkcyjnego urządzenia, możemy kształtować niemal wszystkie grupy mięśniowe: najszersze grzbietu, piersiowe, trapezowe, posturalne, pośladków, przedramion, naramienne, triceps. Atlas umożliwia ćwiczenie nóg w pozycji siedzącej i stojącej. Solidna i stabilna konstrukcja, piankowe elementy uchwytów, ławeczka z wysokim podparciem kręgosłupa dostępne są w standardzie. To z pewnością jedyne urządzenie pozwalające na wykonanie ponad 40 rodzajów ćwiczeń.

Ostatnim z wybranych elementów powinna być bieżnia elektryczna. Kształtowanie mięśni pośladków, ud i łydek jest w tym wypadku wyjątkowo skuteczne. Wybierając odpowiedni model należy zwrócić uwagę na szerokość pasa biegowego. Płynność ćwiczeń rośnie proporcjonalnie do szerokości i długości tego elementu. Przydatnym elementem bieżni jest tzw. wznios, umożliwiający przejście z ustawienia poziomego do pochyłu, tym samym uzyskanie efektu górskiej wędrówki.

Krok 3: siłownia taka jak Ty

Istnieje wiele sposobów, aby podczas ćwiczeń siłowych łączyć przyjemne z pożytecznym. Ucieczka od rutyny w sport to dobra metoda na zachowanie równowagi ciała i zmysłów. Najważniejsze to indywidualne zaprogramowanie ćwiczeń i dostosowanie ich tempa oraz rytmu do siebie. Ponadto nic nie stoi na przeszkodzie do łączenia ćwiczeń z oglądaniem ulubionego serialu. l. Wystarczy poszukać mądrych rozwiązań i cieszyć się swoim sportowym królestwem.

, , ,

Related posts

Opierajmy się na znanych firmach

Czasem dzieje się tak, iż wchodzimy do sklepu sportowego i nie zbyt rozumiemy, co z przedstawionego sprzętu powinniśmy wybrać, bo zwyczajnie jest on dla nas tak spory. Na szczęście wciąż o poradę możemy popytać sprzedawcę, a jeżeli nie pragniemy tego zrobić, to zawsze możemy się wzorować na zdaniach o przeróżnych przedsiębiorstwach oraz kupować te materiały, które cieszą się najwspanialszą opinią wśród znanych nam osób oraz wśród takich, które spotkaliśmy jedynie w internetowym świecie.

Aktywny tryb życia non stop, czyli z jakiego powodu musimy uprawiać sport regularnie?

Pragniecie być bardziej szczęśliwi i lepiej wyglądać? Przepis jest niezwykle łatwa: wystarczy, iż regularnie będziemy uprawiać sport. W efekcie nasza sylwetka stanie jest smuklejsza, a poziom hormonów szczęścia sprawi, że życie stanie się radośniejsze. Jeżeli nie uprawiamy żadnego sportu, od dziś musimy to zmienić. Przyczyniamy się nie tylko naszemu zdrowiu, lecz również ulepszy to nasze postrzeganie całego świata i pozostałych ludzi.

Jak rozpocząć romans ze sportami wodnymi? Wakeboard czy narty wodne?

Troska o kondycję to sprawa nadzwyczaj często odkładana na później przez wielu ludzi. Każda okazja jest perfekcyjna, aby ostatecznie przestać odwlekać obietnice i zadbać o własną kondycję. Jak jednak to zrobić? Świetnym pomysłem będzie zorientowanie się w miejscowych sklepach sportowych, które oferują przykładowo perfekcyjny sprzęt na takie sporty wodne, jak wakeboard czy narciarstwo wodne. Każdy dobry i znany sklep sportowy posiada na pewno bardzo obszerny wybór doskonałej klasy
ciekawych produktów sportowych. Wśród nich da się odnaleźć zapewne deskorolki.

Uwielbiasz jazdę na rowerze? Pamiętaj o porządnym wyposażeniu!

Jeszcze nie tak dawno temu Polacy wyraźnie woleli spędzać wolny czas przed ekranem telewizora. Obecnie wiemy już, że taka bezczynność niekorzystnie odbija się na naszym zdrowiu. To właśnie dlatego dbamy o to, aby w naszym życiu nie zabrakło ruchu. Bardzo dużą popularnością cieszy się na chwilę obecną jazda na rowerze, która codziennie zyskuje następnych miłośników.

Latest posts

Czy warto korzystać z forów dyskusyjnych?

Internet to wynalazek, bez jakiego większość osób nie jest w stanie wyobrazić sobie codziennego funkcjonowania. Wielu z nas jest uzależnionych od sieci, aczkolwiek nie można nie zaznaczyć, iż nierzadko korzystanie z sieci jest wręcz konieczne – choćby podczas szukania zatrudnienia, robienia przelewów, kontaktów z klientami naszego przedsiębiorstwa itd. Jednym z najciekawszych źródeł informacji online są fora internetowe, jakie mimo upływu lat niezmiennie pochwalić się mogą ogromną popularnością. Czy winniśmy ich używać?

Zimowa stolica Polski

Zakopane jest zimową stolicą naszej ojczyzny położoną na samym południu kraju w woj. małopolskim. Od lat fascynuje turystów. Miasto samo w sobie jest atrakcją ze znanym w całej Polsce promenadą zwaną Krupówkami, klasyczną zabudową, wszędobylskim folklorem, tak oryginalnym i pociągającym dla przybyszów z innych rejonów.

W jaki sposób kupować zabawki, by były one bezpieczne

Jak kupować zabawki, żeby były one bezpieczne. Zabawki dla dzieci pozwalają na szczęśliwe spędzanie dziecięcych lat. Opiekunowie czynią zatem wiele, aby dać swoim pociechom zabawki, które będą dla nich rozwijające jak również i takie, które zapewnią mnóstwo niezapomnianych emocji.

Skuteczny psycholog – jak takiego znaleźć

Tego, na ile kluczowa w ludzkim życiu jest psychologia, nikt nie musi nikomu wyjaśniać. Oczywiście, część z nas podchodzi do tej nauki z rezerwą zachowywaną często dla tajemnej, niebezpiecznej dziedziny, ale nie powinno się umniejszać wkładu psychologii w nasze życie. Na psychologii oparto marketing, podstaw psychologii uczy się każdy lekarz, używają jej mediatorzy, terapeuci, znawcy rynku i inni naukowcy... A to tylko czubek góry lodowej.

Co kupić na imprezę urodzinową dla dziecka?

Jeżeli wybierasz się na urodziny swojego siostrzeńca bądź innego małego pędraka, zapewne rozważasz, co mu dać. Dzieciaki kochają zabawki, tego nie da się zakwestionować. Jednak nie możemy kupić pierwszej lepszej lalki bądź samochodu, jaki wpadnie nam w oczy. Podarunki muszą być rozsądne, ponieważ mają sprawiać radość, a także posiadać wartości edukacyjne. Co zatem możemy wybrać?

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*