Place zabaw bezpiecznym miejscem dla naszego dziecka.

Place zabaw to często główne miejsce, w którym dzieci spędzają czas na zabawie. Jeśli rodziców nie stać na posyłanie swoich pociech za zajęcia pozalekcyjne, podwórko pod blokiem to dla nich dobra okazja, aby pobawić się na nim wraz z rówieśnikami. Jednak aby miejsce to było w sam raz do zabawy, oprócz postawionych tam elementów do zabawy, powinno przede wszystkim spełniać normy bezpieczeństwa. Rodzice musza mieć gwarancję, że zezwalając bawić się swoim pociechom na podwórku, nie nie zrobią sobie krzywdy.

Konkretne elementy i poziom ich rozmieszczenia powinien być odpowiednio dopasowany do docelowej grupy użytkowników. Dorośli muszą pamiętać o tym, żeby pozwalać się bawić dzieciom na sprzętach dobranych do ich lat. Na placach zabaw wielokrotnie dochodzi do wypadków będących rezultatem złego projektu urządzenia lub zniszczonego podłoża. Regulacje europejskie zawierają normy, jakie muszą dopełniać strefy bezpieczeństwa między poszczególnymi elementami i surowce, z których powinno być zrobione podłoże.

Czy komentarze ze strony (https://www.effector.com.pl/pl/szczotkowanie/) pod tym artykułem Cię zainteresowały? Może chciałbyś cokolwiek do nich dopisać? Będzie to dla nas na pewno niezmiernie ważne.

Optymalne nawierzchnie na place zabaw, nie dopuszczają do powstania wielu groźnych sytuacji.

Ogrodowy plac zabaw

Autor: Rubber Mulch
Źródło: http://www.flickr.com

Na ogół spotykamy się z placami zabaw, które mają typowe podłoże. Trawa, piasek, kora drzew są najpopularniejszym materiałem tłumiącym. Jednak nie da się posłużyć nim do ogółu placów zabaw. Jeśli plac zabaw ma być rozbudowany, zawierać elementy umieszczone na znacznej wysokości, w tym wypadku lepiej sprawdzą się nawierzchnie syntetyczne. Wymagania, w sprawie wykorzystywanych materiałów opisuje europejska norma EN1177.

Każdy typ nawierzchni ma swoje dobre i złe strony. Do często spotykanych form podłoża, obok ekologicznych, należą również te w postaci zielonych mat, spotykane najczęściej jako sztuczna trawa. Do jej walorów można uwzględnić przystępność z jaką przystosowuje się do naturalnego podłoża. Ponadto nie trzaskają ani nie ulegają innym uszkodzeniom. Miejskie place zabaw mają przede wszystkim podłożesyntetyczne. Jest to spowodowane dużą możliwością stosowania syntetyków na beton, asfalt, kostkę oraz niskim kosztem utrzymania. Ważnym elementem tego rodzaju powierzchni jest klej poliuretanowy (np. ). Ta trwała warstwa łącząca jest niezastąpiona przy różnych pracach remontowych i instalacyjnych. Łączy ze sobą różne typy materiałów, wytwarzając wytrzymałe na czynniki biologiczne spoiny.

plac zabaw i przedszkole

Autor: Frogn kommune
Źródło: http://www.flickr.com

Następną metodą układania podłoża pod place zabaw są gumowe płytki lub maty. Ich budulec – kolorowy granulat (granulat styropianowy) – również sklejany jest ze sobą przy pomocy kleju poliuretanowego. Ten typ tworzywa posiada duże właściwości tłumienia drgań, stąd też zmniejsza ryzyko nieszczęśliwego wypadku. Do jego dodatkowych zalet należy: estetyczny wygląd, a także konstrukcję, która pozwala na swobodny wzrost trawy.

, , , , ,

Related posts

Delikatne, kolorowe ręczniki dziecięce

W krótkim czasie po porodzie kobiece ciało jest dalekie od ideału. Minie jeszcze nieco czasu, zanim powróci do dawnej formy, jednak na niedużą dawkę sportu, np. wizytę na basenie możemy sobie pozwolić już 4-6 tygodni po porodzie. Z jakiego powodu nie powiązać przyjemnego z pożytecznym i nie wybrać się na basen razem z dzieckiem?

Pozostające w pamięci biwaki z harcerstwa – kto na nie jeździł, pamięta je przez lata.

Obecnie funkcjonuje bardzo wiele ruchów, do jakich młodzi ludzie mogą się przyłączyć, jednym z widoczniej działających jest ruch harcerski. Harcerze przygotowują dużo imprez (Bal Andrzejkowy, Mikołaj), wiele akcji społecznych (akcja „Znicz” oraz dużo wypadów – biwaków i obozów. Kto był chociaż na jednym z takich wyjazdów wie, iż są to wyjazdy niezapomniane i trzeba skorzystać z okazji i się wybrać.

Lego Super Heroes – przydatne info na ten temat

Superbohaterowie to postacie lubiane przez każde dziecko, które w ogóle się nie starzeją. Komiksami z serii Marvel zachwycają się maluchy w każdym kraju już od wielu lat i nie zapowiada się na to, by ich popularność miała w bliskim czasie w jakikolwiek sposób się zmniejszyć. Trend ten zauważyła znana firma Lego i puściła na rynek serię lego super heroes, która tematyką nawiązuje do postaci tych komiksów - przykładowo grupy Avengers. Co więcej, zestawy lego super heroes odnoszą się też do innych znanych postaci. Dziecko może wybierać pomiędzy Batmanem, a jego odwiecznym wrogiem, Jokerem. Wybór jest bardzo duży.
Klocki Lego z serii Super Heroes są ciekawą zabawką.

Dziecięce artykuły cieszą się zadowoleniem wśród klientów

Cenione rozwiązania to szereg wielokrotnie sprawdzonych ofert. Możliwości oferowane dzisiaj klientom to świetna jakość w najlepszym wydaniu. Propozycji, co wpadają w gusta klientów, stale przybywa. Korzystne ceny to zdecydowanie nie wszystko, co może nasza firma obecnie zaproponować. Markowe kapcie dla dzieci spełniają w stu procentach oczekiwania klientów, a korzyści wypływające z wyboru rekomendowanych na szeroką skalę opcji są bezcenne.

Szaleńcza prywatka karnawałowa w dziecięcej krainie i zaczarowanych strojach

Mimo, że czas karnawału właśnie przeminął, nie sposób zapomnieć o jego cudownych kolorach. Do najsłynniejszych karnawałowych punktów na świecie należą Wenecja, Rio de Janeiro, Nicea, Nowy Orlean oraz wiele innych. Niestety nie każdy jest w stanie się tam pojawić, niemniej jednak, nasze pociechy potrafią same stworzyć świat konkurujący z najlepszymi metropoliami dzięki oryginalnym strojom karnawałowym.

Latest posts

Sporty w lesie sposobem na zdrowie oraz dobry wypoczynek na świeżym powietrzu.

Łatwą do uprawiania dyscypliną sportu może być bieganie. Sprawia, że złe nastawienie zamienia się w dobre nastawienie. Powoduje że wzmacniamy tężyznę.trenowanie joggingu umożliwia dotlenić organizm. Wzmacnia, hartuje system immunologiczny a w dodatku wydaje się być popularne. W trakcie joggingu ruszają się wszystkie muskuły organizmu przez co rzeźbimy formę.

Delikatne, kolorowe ręczniki dziecięce

W krótkim czasie po porodzie kobiece ciało jest dalekie od ideału. Minie jeszcze nieco czasu, zanim powróci do dawnej formy, jednak na niedużą dawkę sportu, np. wizytę na basenie możemy sobie pozwolić już 4-6 tygodni po porodzie. Z jakiego powodu nie powiązać przyjemnego z pożytecznym i nie wybrać się na basen razem z dzieckiem?

Sklep z ofertą dla lubiących survival

Specjalistyczne urządzenia i akcesoria ze sklepów mających tematyczny asortyment sprzedają się doskonale. W jaki sposób to się dzieje? Przede wszystkim wyjątkowo łatwo jest pasjonatom docierać do proponowanego tam wachlarza produktów. W sieci tez trafią na mnóstwo porad, które nakierują ich na odpowiedni trop sklepu miejscowego w wybranym mieście. Wiele dodatków profesjonalnych jest rozchwytywanych, które jednak ostatnio szczególnie?

Jak najlepiej spędzać wolny czas? Powinniśmy robić to twórczo. Istnieje na to prosty sposób

Twierdzi się, iż wolnego czasu nigdy za dużo, może trwać i trwać, bo możemy wtedy odpoczywać i o nic się nie zamartwiać. Jak jednakże pokazują różne sytuacje zbyt wiele wolnego czasu może prowadzić do znanego wszystkim stanu: znudzenia. Jak tego zaczynamy doświadczać próbujemy to odmienić, więc szukamy określonego zajęcia. I dzięki temu czas wolny na nowo zamienia się w pewną aktywność, lecz nie zawodową, bardziej zbliżoną do hobby. I ona jednakowoż po pewnym czasie może się znudzić. Co więc robić?

Gry komputerowe to interesująca porcja wartej zapamiętania zabawy. A jakie gry są najlepsze? Które szczerze polecamy?

Istnieją takiego typu gry, które mogą cieszyć się stałą przychylnością graczy odchwili ich pojawienie się na świecie. Powodzenia tego typu gier poleca się doszukiwać się zwłaszcza w łatwości dostępu do nich. Twórcy tego rodzaju gier zapewniają dostęp do swoich prac niemal całkowicie za darmo, co więcej nie wymagają one ściągania jakichkolwiek kolejnych aplikacji. Tak więc potrzeby jakie należy spełnić, by zacząć swoją przygodę z grami internetowymi są niewielkie – ograniczają się do otwierania przeglądarki i połączenia z siecią.Jakiego typu to gry? Bez wątpienia są to gry przeglądarkowe.