Place zabaw bezpiecznym miejscem dla naszego dziecka.

Place zabaw to często główne miejsce, w którym dzieci spędzają czas na zabawie. Jeśli rodziców nie stać na posyłanie swoich pociech za zajęcia pozalekcyjne, podwórko pod blokiem to dla nich dobra okazja, aby pobawić się na nim wraz z rówieśnikami. Jednak aby miejsce to było w sam raz do zabawy, oprócz postawionych tam elementów do zabawy, powinno przede wszystkim spełniać normy bezpieczeństwa. Rodzice musza mieć gwarancję, że zezwalając bawić się swoim pociechom na podwórku, nie nie zrobią sobie krzywdy.

Konkretne elementy i poziom ich rozmieszczenia powinien być odpowiednio dopasowany do docelowej grupy użytkowników. Dorośli muszą pamiętać o tym, żeby pozwalać się bawić dzieciom na sprzętach dobranych do ich lat. Na placach zabaw wielokrotnie dochodzi do wypadków będących rezultatem złego projektu urządzenia lub zniszczonego podłoża. Regulacje europejskie zawierają normy, jakie muszą dopełniać strefy bezpieczeństwa między poszczególnymi elementami i surowce, z których powinno być zrobione podłoże.

Czy komentarze ze strony (https://www.effector.com.pl/pl/szczotkowanie/) pod tym artykułem Cię zainteresowały? Może chciałbyś cokolwiek do nich dopisać? Będzie to dla nas na pewno niezmiernie ważne.

Optymalne nawierzchnie na place zabaw, nie dopuszczają do powstania wielu groźnych sytuacji.

Ogrodowy plac zabaw

Autor: Rubber Mulch
Źródło: http://www.flickr.com

Na ogół spotykamy się z placami zabaw, które mają typowe podłoże. Trawa, piasek, kora drzew są najpopularniejszym materiałem tłumiącym. Jednak nie da się posłużyć nim do ogółu placów zabaw. Jeśli plac zabaw ma być rozbudowany, zawierać elementy umieszczone na znacznej wysokości, w tym wypadku lepiej sprawdzą się nawierzchnie syntetyczne. Wymagania, w sprawie wykorzystywanych materiałów opisuje europejska norma EN1177.

Każdy typ nawierzchni ma swoje dobre i złe strony. Do często spotykanych form podłoża, obok ekologicznych, należą również te w postaci zielonych mat, spotykane najczęściej jako sztuczna trawa. Do jej walorów można uwzględnić przystępność z jaką przystosowuje się do naturalnego podłoża. Ponadto nie trzaskają ani nie ulegają innym uszkodzeniom. Miejskie place zabaw mają przede wszystkim podłożesyntetyczne. Jest to spowodowane dużą możliwością stosowania syntetyków na beton, asfalt, kostkę oraz niskim kosztem utrzymania. Ważnym elementem tego rodzaju powierzchni jest klej poliuretanowy (np. ). Ta trwała warstwa łącząca jest niezastąpiona przy różnych pracach remontowych i instalacyjnych. Łączy ze sobą różne typy materiałów, wytwarzając wytrzymałe na czynniki biologiczne spoiny.

plac zabaw i przedszkole

Autor: Frogn kommune
Źródło: http://www.flickr.com

Następną metodą układania podłoża pod place zabaw są gumowe płytki lub maty. Ich budulec – kolorowy granulat (granulat styropianowy) – również sklejany jest ze sobą przy pomocy kleju poliuretanowego. Ten typ tworzywa posiada duże właściwości tłumienia drgań, stąd też zmniejsza ryzyko nieszczęśliwego wypadku. Do jego dodatkowych zalet należy: estetyczny wygląd, a także konstrukcję, która pozwala na swobodny wzrost trawy.

, , , , ,

Related posts

Place zabaw do ogrodu – idealny projekt dla rodzin z dziećmi

To zupełnie normalne, że dzieci kochają się bawić na dworze, a jeszcze chętniej bawią się na placach zabaw. Niemniej zapracowani rodzice nie zawsze mają czas, żeby wyjść z dzieckiem na plac zabaw, a niektóre dzieci są jeszcze zbyt małe, by puścić je na plac zabaw w pojedynkę, bez pieczy osoby dorosłej.

Nadejście dziecka na świat to czas ogromnych emocji – jak powitać je w rodzinie?

Dla każdego rodzica dobro jego dziecka jest najważniejsze i zdoła zrobić wszystko, aby je zapewnić. Nie można ukryć, iż narodziny są jednym z bardziej emocjonujących dni dla całej rodziny i każdemu zależy, by miło powitać kolejnego członka familii w domu. Z tego względu tak popularne jest kupowanie rozmaitego typu zabawek czy też przystrajanie pomieszczenia dziecinnego. Jeśli szukamy intrygujących artykułów dobrze jest skierować uwagę na osiągalne w internecie propozycje, jakich wielokrotnie nie znajdziemy w znanych centrach handlowych.

Najistotniejsze akcesoria dla młodych rodziców

Narodziny pierwszego dziecka bez wątpienia jest niezwykle szczególnym momentem w życiu właściwie każdego człowieka. Najczęściej towarzyszą temu bardzo silne emocje, ale dobrze będzie potraktować całą tę sprawę również i w nieco chłodniejszy sposób – przecież musimy od razu uczynić wszystko, co tylko jest możliwe aby dać naszemu dziecku rzeczywiście troskliwą opiekę.

Zabawy w domkach

Plac przyjemności to odgraniczone, niejednokrotnie ogrodzone miejsce, poświęcone do przyjemności dla latorośli. Place zabaw są tworzone zwykle w sąsiedztwie osiedli mieszkaniowych, szkół bądź żłobków. Stale winno się obserwować dziecko podczas zabawy. Na placu zabaw należałoby przetestować czy przyrządy do zabawy są pewne, nieuszkodzone, dostosowane do wieku bawiącego się pociechy, czy powierzchnia pod przyrządami zmniejsza upadek.

Stroje na jasełka i zabawki dla dzieci jest szansa od zaraz pozyskać w internecie

Zabawki i stroje dla dzieci, są obecnie wytwarzane w różnorodnej formie i wybór jest naprawdę ogromny. Technologia nieustannie się rozwija, poprzez co ukazują się zabawki o różnej specyfice, które umożliwiają się bardzo dobrze bawić i równocześnie kształtować zdolności manualne dzieci. Również produkowane są coraz bardziej różnorodne stroje dla dzieci na wszystkie imprezy okazjonalne. W aktualnych czasach bajki dla dzieci zawierają sporo bareterów przedstawiających się w sposób odnoszący się do technologii. To powoduje, że stroje niekoniecznie są wykonywane ręcznie, lecz wykonywane są z wykorzystaniem rozmaitych urządzeń i z użyciem różnorodnych materiałów.

Latest posts

Nie demonizujmy gierek konsolowych

Doskonale, że tak naprawdę polskie dzieci mają aktualnie aż tak sporo interesujących sposobów spędzania wolnego czasu. Chociaż gry ps2, ogólnie spędzanie wolnych chwil przed konsolą bądź komputerem niesie za sobą nieco zagrożeń, ale o tym potem nieco się napisze. Początkowo napiszmy tak naprawdę dlaczego nigdy nie można w dalszym ciągu bardzo stereotypowo podchodzić do gierek!

Świat gier wciąga, ale czy coraz bardziej?

Żyjemy w czasach, gdy do internetu dostęp ma w zasadzie większość ludzi. Dzięki temu żyje się nam wszystkim z pewnością łatwiej, jakby szybciej i przyjemniej. Na pewno poza wykorzystywaniem sieci do opłacania rachunków, umawiania się na potkania bądź planowania podróży, skupiamy się wówczas również i na tym, żeby dostarczyła nam innego typu rozrywki.

Nadejście dziecka na świat to czas ogromnych emocji – jak powitać je w rodzinie?

Dla każdego rodzica dobro jego dziecka jest najważniejsze i zdoła zrobić wszystko, aby je zapewnić. Nie można ukryć, iż narodziny są jednym z bardziej emocjonujących dni dla całej rodziny i każdemu zależy, by miło powitać kolejnego członka familii w domu. Z tego względu tak popularne jest kupowanie rozmaitego typu zabawek czy też przystrajanie pomieszczenia dziecinnego. Jeśli szukamy intrygujących artykułów dobrze jest skierować uwagę na osiągalne w internecie propozycje, jakich wielokrotnie nie znajdziemy w znanych centrach handlowych.

Popularne planszówki zajęły polski rynek!

Jakiś czas temu planszówki kojarzyły się przede wszystkim z grami na pionki przeznaczonymidla najmłodszych. Starsi, jeśli już grali, to w większości w karty, ewentualnie w szachy czy pokera. w dzisiejszych czasachtworzonych jest coraz więcej gier planszowych o wyższym stopniu zaawansowania niż gra w pionki, skierowanych przede wszystkim dla starszych, które na dobre podbijają polski rynek.