Siłownia w domu – czy jest to opłacalne

Ile razy planowaliśmy, że zaczniemy częściej ćwiczyć, że zaczniemy uprawiać sport i nic z tego nie wyszło? Zdecydowanie za często. Z tego powodu nasza aktywność sportowa jest na, delikatnie mówiąc, ledwie umiarkowanym, lub nawet niskim poziomie.

A naprawdę da się to prosto rozwiązać. Trzeba zrobić sobie miejsce do ćwiczeń w mieszkaniu. Oczywiście, chcielibyśmy oddzielić do tego celu odrębne pomieszczenie, zamontować klimatyzację, odpowiednią wykładzinę, kupić najwyższej klasy atlas treningowy.

siłownia

Autor: iStock.com
Źródło: iStock.com

Tylko po co nam najdroższy sprzęt? Lepiej przemyśleć swój plan ćwiczeń, dobrze go ułożyć, zastanowić się jaki przyrząd będzie nam potrzebny i szukać najkorzystniejszych ofert.

przedmiotem, w który możemy zainwestować powinna być bieżnia treningowa. Cena – kilkaset złotych, ale bieganie jest jedną z najlepszych aktywności dla ludzkiego ciała. Oczywiście – idealnie jest biegać po lesie, na wolnym powietrzu, ale jeśli mieszkamy w centrum wielkiego miasta, do leżącego najbliżej zielonego terenu mamy kawałek drogi, lub po prostu wstydzimy się ćwiczyć w towarzystwie innych ludzi – bieżnia będzie dobrym rozwiązaniem.

Do ćwiczeń w domu doskonale nadają się hantle. Można kupić komplet z krążkami o różnej wadze, tak, by móc trenować z obciążeniem od 2 do nawet 20 kilogramów. To też nie będzie jakiś kosmiczny wydatek. Tego typu zestaw można kupić już za niedużo ponad sto złotych, a będziemy go używać długie miesiące. Świetnym zakupem będzie też niewielka ławeczka do brzuszków. Nie zajmie wiele miejsca – złożoną można włożyć nawet pod łóżko, a możemy na niej wykonywać wiele typów ćwiczeń. To zaledwie trzy przyrządy, a zdecydowanie wystarczą, by trenować wszystkie mięśnie. Od dziś koniec z wymówkami! A na zakwasy w mięśniach polecamy masaże – .!

, , , , , ,

Related posts

Opierajmy się na znanych firmach

Czasem dzieje się tak, iż wchodzimy do sklepu sportowego i nie zbyt rozumiemy, co z przedstawionego sprzętu powinniśmy wybrać, bo zwyczajnie jest on dla nas tak spory. Na szczęście wciąż o poradę możemy popytać sprzedawcę, a jeżeli nie pragniemy tego zrobić, to zawsze możemy się wzorować na zdaniach o przeróżnych przedsiębiorstwach oraz kupować te materiały, które cieszą się najwspanialszą opinią wśród znanych nam osób oraz wśród takich, które spotkaliśmy jedynie w internetowym świecie.

Aktywny tryb życia non stop, czyli z jakiego powodu musimy uprawiać sport regularnie?

Pragniecie być bardziej szczęśliwi i lepiej wyglądać? Przepis jest niezwykle łatwa: wystarczy, iż regularnie będziemy uprawiać sport. W efekcie nasza sylwetka stanie jest smuklejsza, a poziom hormonów szczęścia sprawi, że życie stanie się radośniejsze. Jeżeli nie uprawiamy żadnego sportu, od dziś musimy to zmienić. Przyczyniamy się nie tylko naszemu zdrowiu, lecz również ulepszy to nasze postrzeganie całego świata i pozostałych ludzi.

Jak rozpocząć romans ze sportami wodnymi? Wakeboard czy narty wodne?

Troska o kondycję to sprawa nadzwyczaj często odkładana na później przez wielu ludzi. Każda okazja jest perfekcyjna, aby ostatecznie przestać odwlekać obietnice i zadbać o własną kondycję. Jak jednak to zrobić? Świetnym pomysłem będzie zorientowanie się w miejscowych sklepach sportowych, które oferują przykładowo perfekcyjny sprzęt na takie sporty wodne, jak wakeboard czy narciarstwo wodne. Każdy dobry i znany sklep sportowy posiada na pewno bardzo obszerny wybór doskonałej klasy
ciekawych produktów sportowych. Wśród nich da się odnaleźć zapewne deskorolki.

Uwielbiasz jazdę na rowerze? Pamiętaj o porządnym wyposażeniu!

Jeszcze nie tak dawno temu Polacy wyraźnie woleli spędzać wolny czas przed ekranem telewizora. Obecnie wiemy już, że taka bezczynność niekorzystnie odbija się na naszym zdrowiu. To właśnie dlatego dbamy o to, aby w naszym życiu nie zabrakło ruchu. Bardzo dużą popularnością cieszy się na chwilę obecną jazda na rowerze, która codziennie zyskuje następnych miłośników.

Latest posts

Czy warto korzystać z forów dyskusyjnych?

Internet to wynalazek, bez jakiego większość osób nie jest w stanie wyobrazić sobie codziennego funkcjonowania. Wielu z nas jest uzależnionych od sieci, aczkolwiek nie można nie zaznaczyć, iż nierzadko korzystanie z sieci jest wręcz konieczne – choćby podczas szukania zatrudnienia, robienia przelewów, kontaktów z klientami naszego przedsiębiorstwa itd. Jednym z najciekawszych źródeł informacji online są fora internetowe, jakie mimo upływu lat niezmiennie pochwalić się mogą ogromną popularnością. Czy winniśmy ich używać?

Zimowa stolica Polski

Zakopane jest zimową stolicą naszej ojczyzny położoną na samym południu kraju w woj. małopolskim. Od lat fascynuje turystów. Miasto samo w sobie jest atrakcją ze znanym w całej Polsce promenadą zwaną Krupówkami, klasyczną zabudową, wszędobylskim folklorem, tak oryginalnym i pociągającym dla przybyszów z innych rejonów.

W jaki sposób kupować zabawki, by były one bezpieczne

Jak kupować zabawki, żeby były one bezpieczne. Zabawki dla dzieci pozwalają na szczęśliwe spędzanie dziecięcych lat. Opiekunowie czynią zatem wiele, aby dać swoim pociechom zabawki, które będą dla nich rozwijające jak również i takie, które zapewnią mnóstwo niezapomnianych emocji.

Skuteczny psycholog – jak takiego znaleźć

Tego, na ile kluczowa w ludzkim życiu jest psychologia, nikt nie musi nikomu wyjaśniać. Oczywiście, część z nas podchodzi do tej nauki z rezerwą zachowywaną często dla tajemnej, niebezpiecznej dziedziny, ale nie powinno się umniejszać wkładu psychologii w nasze życie. Na psychologii oparto marketing, podstaw psychologii uczy się każdy lekarz, używają jej mediatorzy, terapeuci, znawcy rynku i inni naukowcy... A to tylko czubek góry lodowej.

Co kupić na imprezę urodzinową dla dziecka?

Jeżeli wybierasz się na urodziny swojego siostrzeńca bądź innego małego pędraka, zapewne rozważasz, co mu dać. Dzieciaki kochają zabawki, tego nie da się zakwestionować. Jednak nie możemy kupić pierwszej lepszej lalki bądź samochodu, jaki wpadnie nam w oczy. Podarunki muszą być rozsądne, ponieważ mają sprawiać radość, a także posiadać wartości edukacyjne. Co zatem możemy wybrać?

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*